جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 21 June , 2024 ساعت ×
سقوط قیمت نفت
20 اردیبهشت 1401 - 16:48
شناسه : 27591
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز سه‌شنبه 20 اردیبهشت ماه، با یک دلار و ۷۶ سنت کاهش معادل ۱.۶۶ درصد، به ۱۰۴ دلار و ۱۸ سنت رسید.
ارسال توسط : منبع : کالاخبر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، قرنطینه‌های کرونایی در چین به ‌عنوان بزرگ‌ترین واردکننده نفت دنیا و احتمال مشکلات بیشتر اقتصادی اروپا به نگرانی در مورد دورنمای تقاضا افزوده و باعث شده است، قیمت نفت در معاملات امروز آسیا کاهش پیدا کند.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و ۷۶ سنت کاهش معادل ۱.۶۶ درصد به ۱۰۴ دلار و ۱۸ سنت رسید. نفت وست‌تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با یک دلار و ۶۹  سنت کاهش معادل ۱.۶۴ درصد، ۱۰۱ دلار و ۴۰ سنت معامله می‌شود، هر دوی این شاخص‌های نفتی هنوز هم ۳۵ درصد از ابتدای سال جاری میلادی افزایش قیمت داشته‌اند.

بازارهای مالی نگران این موضوع هستند که تصمیم اتحادیه اروپا برای ممنوعیت واردات نفت روسیه به ‌خاطر حمله این کشور به اوکراین، برخی کشورهای اروپایی را وارد رکود اقتصادی کند.

کمیسیون اروپا طی هفته گذشته، پیشنهاد ممنوعیت تدریجی واردات نفت روسیه را ارائه داد که باعث افزایش قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا برای دومین هفته پیاپی شد، اما این پیشنهاد برای تصویب نیاز به تایید همه اعضای اتحادیه اروپا دارد.

طبق گفته‌ اقتصاددان‌ها، توقف عرضه گاز روسیه به آلمان باعث رکود عمیق اقتصادی در این کشور می‌شود و نیم ‌میلیون شغل را از بین می‌برد. در کنار این موضوع، مجارستان اعلام کرده است دور جدید تحریم‌ها علیه روسیه را قبول نخواهد کرد تا زمانی که به نگرانی‌های این کشور برای مورد عرضه انرژی رسیدگی شود.

نگرانی در مورد افزایش نرخ بهره و کند شدن رشد اقتصاد چین به ‌خاطر قرنطینه‌های کرونایی نیز بازارهای مالی دنیا را تحت تاثیر قرار داده است. رشد صادرات چین به ‌عنوان دومین اقتصاد بزرگ دنیا در ماه آوریل، کند شده است. همچنین واردات نفت خام چین در چهار ماه اول سال جاری میلادی، ۴.۸ درصد نسبت ‌به سال گذشته کاهش داشته، اما واردات این کشور طی ماه آوریل، حدود ۷ درصد افزایش یافته است.

شایان ذکر است که شاخص سهام وال‌استریت در روز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، سقوط کرد و ارزش دلار به بالاترین رقم طی دو دهه گذشته رسید که باعث شده است قیمت نفت برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر شود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.