چهارشنبه, ۱۵ تیر , ۱۴۰۱ Wednesday, 6 July , 2022 ساعت ×
سند نقشه راه تهاتر کالایی ایران و کوبا امضا شد
28 اردیبهشت 1401 - 13:07
شناسه : 27943
هم‌زمان با برگزاری هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی فعالان ایران و جمهوری کوبا، نقشه راه تهاتر کالایی بین دو کشور امضا شد.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، هم‌زمان با برگزاری هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی فعالان ایران و جمهوری کوبا، علاوه بر توافق در زمینه توسعه همکاری‌های صنعتی، معدنی و تجاری، نقشه راه تهاتر کالایی بین دو کشور امضا شد.

در این سند که به امضای محمدصادق مفتح قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی و ریکاردو کابرسیاس، معاون نخست‌وزیر کوبا رسید، ظرفیت‌های موجود و نیاز بازار دو کشور در زمینه‌های مختلف کالایی مورد توجه قرار گرفته که شامل توافقات خوبی برای همکاری‌های بلندمدت و ارتقای سطح تبادلات تجاری است.

در جریان امضای این سند که محمدرضا کریم‌زاده مدیرکل دفتر اروپا و آمریکا و احمدرضا علائی طباطبایی معاون رییس‌ کل سازمان توسعه تجارت ایران، حضور داشتند، بر پتانسیل‌های افزایش روابط تجاری دو کشور نیز تاکید شد.

گفتنی است، اکنون کوبا از تولیدکنندگان غلات به شمار می‌رود و بازار بسیار مناسبی در حوزه آمریکای مرکزی و لاتین برای صادرات محصولات ایران است. علاوه بر تهاتر کالایی، همکاری در زمینه پولی و بانکی، موضوعات مرتبط با معدن و صنایع معدنی و زمین‌شناسی، صنایع دانش‌بنیان و…، از دیگر زمینه‌های همکاری دو کشور است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.