پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
سهم ۹۹٫۷ درصدی تاراز در شرکت فولاد زرین
23 شهریور 1400 - 8:59
شناسه : 17730
روز یکشنبه ۲۱ شهریورماه نشست مجمع فوق‌العاده شرکت فولاد تاراز با حضور ۹۴.۸ درصدی سهامداران برگزار شد و طی این جلسه با افزایش سرمایه شرکت از دو هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال کنونی به هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال موافقت شد.
ارسال توسط : منبع : ایراسین
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، افزایش سرمایه فولاد تاراز به منظور اجرای طرح توسعه این شرکت برای تبدیل کلاف‌های گرم فولادی به کلاف خام با پیاده‌سازی پروژه‌های خط اسیدی‌شویی و خطوط نورد سرد تک قفسه‌ای تعریف شده است و درصورت تحقق کامل این پروژه نیاز به ۴۵۰ هزار تن کلاف خام در سال تامین می‌شود و بخش عمده‌ای از این کلاف‌ها برای تغذیه خط گالوانیزه موجود فولاد تاراز مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

طرح توسعه مذکور شامل خطوط اسیدشویی، نورد تک قفسه‌ای ۱۲۵۰ و نورد تک قفسه‌ای ۱۴۵۰ است و پیش‌بینی می‌شود فاز نخست آن طی سه ماهه اول ۱۴۰۱ به بهره‌برداری برسد. سرمایه مورد نیاز در این طرح ۶۱۵ میلیارد تومان محاسبه شده که ۱۰۰ میلیارد تومان آن سال‌ پیش مصوب شد. پروژه توسعه شرکت هم‌اکنون در مرحله تکمیل فونداسیون نوردها و نیز بازسازی و تکمیل تجهیزات خطوط نورد خریداری شده است. همچنین این افزایش سرمایه برای تاسیس و سرمایه‌گذاری در شرکت نورد فولاد زرین شهرکرد صورت خواهد گرفت که ۹۹.۷ درصد از سهام آن به فولاد تاراز تعلق دارد.

گفتنی است، فولاد تاراز یکی از پنج تولیدکننده عمده ورق‌های گالوانیزه در ایران است و طرح توسعه آن در راستای اهداف کلی صنعتی کشور و توسعه منطقه صورت می‌گیرد. با تحقق کامل طرح توسعه‌ای فولاد تاراز، ۶۰ درصد از ورق‌های خام تولیدی به مصرف تولید واحد گالوانیزه در خود شرکت خواهد ‌رسید و مابقی تا زمان پیاده‌سازی توسعه مرحله دوم تکمیلی زنجیره تولید محصول سرد برای تامین نیاز کلاف خام شرکت‌های تولیدکننده کلاف قلع اندود و گالوانیزه در منطقه خواهد رسید. لذا پیش‌بینی می‌شود این طرح توسعه تا ۱۴۰۳ به صورت ۱۰۰ درصد به بهره‌برداری برسد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.