یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 19 May , 2024 ساعت ×
شاخص بورس پرقدرت هفته را به پایان رساند
02 تیر 1400 - 16:00
شناسه : 14216
براساس گزارش‌های منتشر شده، شاخص کل در بازار بورس روز چهارشنبه دوم تیرماه، ۲۶ هزار و ۱۰۱ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۲۱۳ هزار واحد رسید.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، برپایه معاملات امروز بیش از ۱۰ میلیارد و ۳۷۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۷ هزار و ۸۰۵ میلیارد ریال داد و ستد شد. همچنین شاخص کل هم‌وزن با سه‌ هزار و ۶۸۶  واحد افزایش به ۳۷۶ هزار و ۸۷۳ واحد و شاخص قیمت هم‌وزن با دو هزار و ۳۶۴ واحد رشد به ۲۴۱ هزار و ۷۰۸ واحد رسید. علاوه بر این شاخص بازار اول ۲۴ هزار و ۹۰ واحد رشد و شاخص بازار دوم ۳۵ هزار و ۷۱۶ واحد افزایش داشتند.

گفتنی است، در بین همه نمادها، نماد فولادمبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۷۸۸ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۴۰۴ واحد، معدنی و صنعتی گل‌گهر (کگل) با یک هزار و ۹۵۳ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک‌هزار و ۳۶۵ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک‌ هزار و ۲۲۳ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک‌ هزار و ۲۰۹ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۹۷۳ واحد، نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۹۳۸ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۸۳۹ واحد و شرکت سرمایه‌گذاری غدیر (وغدیر) با ۸۲۹ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس گذاشتند.

در مقابل، خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۱۴۷ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان عدالت (وسکرمان) با ۷۹ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری ساختمان ایران (وساخت) با ۶۷ واحد، آهنگری تراکتورسازی ایران (خاهن) با ۵۷ واحد،‌ گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر) با ۵۴ واحد و صنایع سیمان دشتستان (سدشت) با ۵۱ واحد شرایط نامساعدی را برای بورس به ارمغان آوردند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد سایپا (خساپا)،‌ شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری (ومدیر)، ایران خودرو (خودرو)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، ملی صنایع مس ایران (فملی) و گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر) جزو نمادهای پُرتراکنش بودند.

گروه خودرو نیز در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد. همچنین در این گروه سه میلیارد و ۹۸۷ میلیون برگه سهم به ارزش ۹ هزار و ۵۴۳ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز حدود ۱۸۸ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۶۱۶ واحد ثابت ماند. همچنین در این بازار یک میلیارد و ۷۷۶ میلیون برگه سهم به ارزش ۲۵ هزار و ۳۸۵ میلیارد ریال دادوستد شده است.

امروز نماد سنگ‌آهن گهرزمین (کگهر)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، سهامی ذوب‌آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین (صبا)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، بیمه کوثر (کوثر)، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، فرابورس ایران (فرابورس)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، پتروشیمی مارون (مارون) و بیمه پاساگارد (بپاس) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین بیمه اتکایی ایرانیان (اتکای)، نفت ایرانول (شرانل)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا)، رایان هم افزا (رافزا)، ریل پرداز سیر (حریل)، شرکت سرمایه‌گذاری آوا نوین (وآوا)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)، نیروگاه زاگرس کوثر (بزاگرس) و تولید برق ماهتاب کهنوج (بکهنوج) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.