یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
شرایط بازار فولاد روسیه به چه شکل است؟
16 اسفند 1400 - 14:27
شناسه : 25481
براساس گزارش‌های منتشر شده، تحریم روسیه توسط اروپا و آمریکا بسیاری از بازارهای کالایی همچون فولاد را با چالش مواجه کرده است؛ به طوری که گزارش‌‌ها نشان می‎‌دهد احتمالا با تحریم صنعت فولاد روسیه، قیمت‌ها دستخوش تغییر می‌شوند.
ارسال توسط : منبع : کالا خبر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بازار فولاد از جمله بازارهای کالایی است که تحت تاثیر بحران جنگ روسیه و اوکراین قرار گرفته است. از سویی، هم روسیه و هم اوکراین دارای معادن بزرگ سنگ‌آهن در دنیا هستند و ادامه درگیری آن‌ها می‌تواند در روند عرضه سنگ‌آهن به بازارهای جهانی اختلال ایجاد کند و افزایش قیمت آن را به دنبال داشته باشد. از سوی دیگر، روسیه پنجمین تولیدکننده بزرگ فولاد در دنیاست و در صادرات فولاد نیز در دنیا نقش مهمی دارد.

تاثیر دوگانه تحریم روسیه بر بازار فولاد

مسئله مهمی که بازار فولاد با آن مواجه بوده، اثر تحریم‌هایی است که اروپا و آمریکا علیه سیستم بانکی این کشور و صنعت فولاد روسیه وضع کرده‌اند. اکونومیک تایمز هند در گزارشی در این خصوص نوشته است که تحریم صنعت فولاد روسیه به معنای حذف سهم این کشور از بازارهای جهانی است. بی شک، تضعیف اقتصادی این کشور در پی اجرایی شدن تحریم‌های اقتصادی اتفاق می‌افتد، اما مسئله، اتفاقی است که در بازار فولاد خواهد افتاد. عدم عرضه فولاد روسیه به بازار جهانی می‌تواند باعث کاهش عرضه و افزایش قیمت فولاد شود که به‌تدریج بر صنایع مصرف‌کننده تاثیر منفی بر جای خواهد گذاشت.

قیمت فولاد با تحریم روسیه ۲۱ درصد افزایش می‌یابد

این رسانه هندی در ادامه گزارش تاکید کرده، در فصل دوم سال ۲۰۲۲ میلادی باید منتظر افزایش بیش از ۲۱ درصدی قیمت فولاد در بازار جهانی باشیم. البته این پیش‌بینی درصورتی محقق می‌شود که درگیری‌های روسیه و اوکراین ادامه داشته باشد و تحریم صنعت فولاد روسیه هم پابرجا بماند.

خیز چین برای افزایش قیمت‌ها در بازار فولاد

در چین هم به دنبال اعلام تحریم روسیه، زمزمه‌های افزایش قیمت سنگ‌آهن و افزایش سرمایه‌گذاری این کشور برای بهره‌برداری از معادن سنگ‌آهن داخلی و خارجی به گوش می‌رسد. چاینا دیلی گزارش داده چین قیمت فولاد آماده برای تحویل در ابتدای ماه آوریل را بیش از ۵ درصد افزایش می‌دهد. این روزنامه تحریم صنعت فولاد روسیه را عامل اصلی این تصمیم در چین عنوان می‌کند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.