یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 21 July , 2024 ساعت ×
شرکت استرالیایی فعال صنعت ذغال سنگ به حوزه گرافن روی آورد
12 آذر 1399 - 8:12
شناسه : 2386
شرکت ذغال سنگ اقاقیا (Acacia Coal) اعلام کرد که در حال دور شدن از ذغال سنگ و نزدیک شدن به فناوری های نوظهوری نظیر گرافن است. این شرکت پیش از این، شرکت گرافن تکنولوژی سلوشنز (Graphene Technology Solutions) را خریداری کرده و آن را اسپارک تکنولوژیز (Sparc Technologies Limited) نامگذاری کرده است.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، این شرکت در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که از این پس روی کسب و کار هایی با توانایی تجاری سازی کوتاه مدت سازگار با محیط زیست مبتنی بر گرافن تمرکز خواهد کرد.
در ابتدا بیشتر کار روی پوشش های دریایی و محافظتی شامل پوشش های ضدجلبک، مقاومت در برابر سایش و مقاومت در برابر کشش خواهد بود.
براساس اطلاعات منتشر شده، این شرکت روی پیشگامی هایی مرتبط با تصفیه آب (جداسازی و حذف روغن، فلزات ناخواسته و مواد شیمیایی) و بازیابی فلزات گران بها از مواد کم ارزش و همچنین در مورد اصلاح خاک برای سایت های آلوده، به ویژه برای پلی فلوئوروآلکیل تمرکز دارد.
در بیانیه این شرکت آمده است که: «با خرید این شرکت، شرکت ذغال سنگ اقاقیا فعالیت اصلی خود را از اکتشافات ذغال سنگ و مواد معدنی به توسعه و تجاری سازی محصولات جدید مبتنی بر گرافن تغییر خواهد داد.»
این شرکت از طریق شرکت های زیرمجموعه خود یعنی GTS و Sparc با دانشگاه آدلاید، از طریق شورای تحقیقاتی استرالیا همکاری خواهد کرد که در این بین از همکاری مرکز انتقال فناوری گرافنی در مرکز تحقیقاتی استرالیا بهره مند شده و مشارکت قوی صنعتی و پشتیبانی دولت را این همکاری برای شرکت ذغال سنگ اقاقیا به همراه خواهد داشت. در ضمن دانشگاه آدلاید، یکی از برجسته ترین دانشگاه های تحقیقاتی گرافن در جهان، سهامدار شرکت اسپارک خواهد شد. ارزش بازار شرکت اسپارک ۱۴٫۱ میلیون دلار استرالیا است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.