پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
شناسایی و افزایش میزان ذخایر جدید در مجتمع سرب و روی انگوران
26 شهریور 1402 - 16:45
شناسه : 35844
مدیر مجتمع سرب و روی انگوران گفت: نخستین گمانه اکتشافی این معدن (زیرمجموعه ایمپاسکو) از عمق 700 متر عبور کرد.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش «فلزات‌نیوز»، امید فلاح بیان کرد: با هدف بررسی امکان وجود ذخایر معدنی عمقی براساس نظریه‌های جدید زمین‌شناسی و تکوین کانسار انگوران که حاصل یک طرح اکتشافی که از سال ۱۳۹۹ آغاز شد، حفاری ۱۲ گمانه اکتشافی یک هزار متری برای نخستین بار در دستور کار شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و مجتمع معدنی سرب و روی انگوران قرار گرفت.

وی افزود: در این راستا، با استقرار یک دستگاه حفاری عمیق با توان حفاری تا عمق بیش از یک هزار متر در پیت معدن روباز و طراحی و ساخت یک تونل مصنوعی برای حفاظت از آن در برابر عملیات معدن روباز، متراژ نخستین گمانه حفاری پیشرو در روز دوشنبه ۲۰ شهریور از عمق ۷۲۶ متری عبور کرد. با استقرار دستگاه حفاری دوم، عملیات اکتشافی سرعت قابل توجهی خواهد یافت.

بنا به این گزارش، مجتمع معدنی سرب و روی انگوران با استخراج ماده معدنی به دو صورت روباز و زیرزمینی، تامین‌کننده خوراک بیش از ۸۰ کارخانه فرآوری در استان زنجان و خارج از استان است.

از این رو، هدف اصلی طرح اکتشافات تکمیلی و عمقی افزایش ذخایر ماده معدنی در راستای اهداف توسعه پایدار، حفظ اشتغال منطقه و نیز تامین خوراک کارخانه‌های فرآوری است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.