دوشنبه, ۱۰ بهمن , ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023 ساعت ×
شکستن سقف رشد قیمت توسط لیتیم
15 اردیبهشت 1401 - 11:36
شناسه : 27357
شرکت آمریکایی «لایونت» تولیدکننده لیتیم در فیلادلفیا، سود سه‌ماهه‌ بهتر از حد انتظار را منتشر و پیش‌بینی درآمد طی سال ۲۰۲۲ را تقویت کرد؛ زیرا از تقاضای بالاتر برای لیتیم مورد استفاده در باتری‌های خودروهای الکتریکی بهره می‌برد که باعث افزایش ۱۴ درصدی سهام آن شد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، قیمت لیتیم به بالاترین حد خود رسیده است؛ زیرا تقاضا برای فلز باتری خودروهای الکتریکی در بحبوحه تلاش‌های جهانی برای کربن‌زدایی خودروها، به علت مقابله با تغییرات آب‌‌وهوایی افزایش یافته است؛ شرکت آمریکایی «لایونت» مستقر در فیلادلفیا به عنوان تولیدکننده لیتیم، اکنون انتظار دارد درآمد سالانه ۷۵۵ تا ۸۳۵ میلیون دلار بیش از پیش‌بینی قبلی خود از ۵۴۰ تا ۶۰۰ میلیون دلار باشد.

ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا، در اوایل ماه آوریل، اظهار داشت: لیتیم یک عامل محدودکننده در رشد خودروهای برقی است و باید شرکت‌ها را تشویق کرد تا برای مهار قیمت‌های بالاتر، استفاده از لیتیم را در دستور کار خود قرار دهند. «لایونت» سود خالص ۵۳.۲ میلیون دلار یا ۲۸ سنت به ازای هر سهم در سه ماهه اول را ثبت کرد که در مقایسه با زیان ۸۰۰ هزار دلاری یا یک سنت به ازای هر سهم، در سال گذشته است.

پل گریوز مدیرعامل شرکت لایونت، در پایان خاطرنشان کرد: این شرکت، شاهد قیمت‌های واقعی بالاتر در کل سبد محصولات خود بوده است؛ به طوری که میزان کل درآمد ۵۶ درصد افزایش یافت و به ۱۴۳.۵ میلیون دلار رسید و تحلیلگران به طور متوسط انتظار درآمد ۱۴۰.۱۵ میلیون دلاری را داشتند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.