جمعه, ۲۷ بهمن , ۱۴۰۲ Friday, 16 February , 2024 ساعت ×
صادرات آمریکا به ایران به ۱۷.۵ میلیون دلار رسید
21 خرداد 1402 - 15:54
شناسه : 34327
دفتر آمار آمریکا اعلام کرد در ماه‌های ژانویه تا آوریل ۲۰۲۳ ارزش صادرات آمریکا به ایران رشد ۲۹ درصدی داشته و به ۱۷.۵ میلیون دلار رسیده است.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری برنا
پ
پ

به گزارش «فلزات نیوز»، دفتر آمار آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که مبادلات تجاری ایران و آمریکا در چهار ماه نخست سال جاری میلادی به ۱۷٫۸ میلیون دلار رسیده است.

این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲ درصد کاهش داشته است. طی ماه‌های ژانویه تا آپریل ۲۰۲۲، بالغ بر ۱۸٫۲ میلیون دلار کالا بین دو کشور مبادله شده بود.

بر اساس این گزارش، در ماه‌های ژانویه تا آپریل ۲۰۲۳ ارزش صادرات آمریکا به ایران رشد ۲۹ درصدی داشته است. در چهار ماهه نخست سال ۲۰۲۲، بالغ بر ۱۳٫۵ میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده بود که این رقم در مدت مشابه امسال، به ۱۷٫۵ میلیون دلار افزایش یافته است اما واردات این کشور از ایران در چهار ماهه نخست ۲۰۲۳، افت ۹۳ درصدی داشته و به ۰٫۳ میلیون دلار رسیده است.

آمریکا در ماه‌های ژانویه تا آپریل سال قبل، ۴٫۷ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود. میزان تجارت ایران و آمریکا در مقایسه با کل مبادلات تجاری دو کشور با جهان رقم قابل توجهی نیست.

ایران در بین مقاصد صادراتی آمریکا در چهار ماهه ۲۰۲۳ رتبه ۱۷۲ و در بین منابع تامین کالاهای وارداتی این کشور رتبه ۲۱۲ را به خود اختصاص داده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.