سه شنبه, ۱۵ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 5 March , 2024 ساعت ×
صادرات ایران به ترکیه رشد پیدا کرد
29 خرداد 1401 - 17:28
شناسه : 29208
در چهار ماهه نخست سال 2022؛ صادرات ایران به ترکیه در چهار ماهه ابتدایی سال جاری میلادی با رشد ۶۰ درصدی به یک میلیارد و ۲۳۱ میلیون دلار رسید.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، آمارهای منتشر شده توسط اداره آمار ترکیه نشان می‌دهد مبادلات تجاری ایران با این کشور در چهار ماهه نخست سال ۲۰۲۲ میلادی، رشد ۳۸ درصدی داشته است. مبادلات تجاری در این بازه زمانی، دو میلیارد و ۱۷۵ میلیون دلار اعلام شده و این رقم در مدت مشابه سال قبل، یک میلیارد و ۵۷۴ میلیون دلار بوده است.

صادرات ترکیه به ایران در ماه‌های ژانویه تا آوریل ۲۰۲۲، با رشد ۱۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه شده و به ۹۴۴ میلیون دلار رسیده است. ترکیه طی چهار ماهه ابتدایی سال قبل، ۷۹۹ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود. واردات ترکیه از ایران در چهار ماهه نخست امسال، رشد قابل توجه ۶۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است. ترکیه در ماه‌های ژانویه تا آوریل سال پیش، ۷۷۵ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود که این رقم در مدت مشابه امسال، به یک میلیارد و ۲۳۱ میلیون دلار افزایش یافته است.

لازم به ذکر است که ایران نوزدهمین مقصد صادراتی و همچنین منبع واردات ترکیه در چهار ماهه نخست سال ۲۰۲۱ شناخته شده است. در ۱۲ ماهه سال میلادی گذشته، تجارت ایران و ترکیه با رشد ۵۳ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده و به پنج میلیارد و ۵۹۴ میلیون دلار رسیده بود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.