پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
صادرات بیش از ۱۲ میلیون تن فولاد
05 مهر 1399 - 8:55
شناسه : 639
معاون اول رئیس‌جمهور عنوان کرد: معاون اول رئیس‌جمهور صبح امروز در بدو ورود به فرودگاه بندرعباس به منظور افتتاح و بازدید از چند طرح و پروژه مهم در حوزه صنعت و ‌معدن، گفت: علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه، ایران در سال 98 بیش از 12 میلیون تن فولاد به کشورهای دیگر صادر کرده است.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از شاتا، اسحاق جهانگیری در بدو ورود به فرودگاه بندرعباس در گفت‌وگویی استان هرمزگان را از استان‌های پراهمیت و استراتژیک کشور و با مردمانی عزیز، بزرگوار و زحمتکش برشمرد و اظهار داشت: این استان نقش بسیار مهمی در بخش‌های مختلف بخصوص اقتصاد کشور ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه بندرعباس از اصلی‌ترین کانون‌های توسعه کشور در زمینه‌های مختلف است، بیان کرد: بندرعباس از رشد قابل توجهی در بخش صنعت برخوردار بوده و طرح‌های متعدد و مهمی در استان هرمزگان در دست اقدام است و جاسک به عنوان یکی از کانون‌های مهم اقتصادی کشور در حوزه نفت، پتروشیمی و صنایع دیگر تبدیل خواهد شد.

معاون اول رئیس‌جمهور بندر شهید رجایی را از مهم‌ترین بنادر کشور در حوزه تجارت خارجی و واردات و صادرات برشمرد و تصریح کرد: بازدید از این بندر و رسیدگی به مسائل تجارت خارجی از جمله اهداف این سفر است چرا که کشور در مقطع فعلی نیاز مبرمی به واردات کالاهای مورد نیاز از طریق بنادر دارد.

اتخاذ تصمیمات لازم برای سرعت‌بخشی به روند ترخیص کالا و تخلیه در بنادر

دکتر جهانگیری ابراز کرد: البته مرکز اصلی واردات کالاهای اساسی بندر امام خمینی(ره) و مرکز واردات کالاهای صنعتی بندر شهید رجایی است و براساس گزارش‌های دریافت‌شده حجم قابل توجهی از کالاهای صنعتی و بعضا کالاهای اساسی در بنادر مانده است که امروز در جلسه‌ای که در بندر شهید رجایی برگزار خواهد شد تصمیمات لازم برای سرعت‌بخشی به روند ترخیص کالا و تخلیه بنادر اتخاذ خواهد شد.

وی همچنین افتتاح فاز دوم فولاد سازی فولاد کاوه جنوب کیش را از دیگر برنامه‌های سفر خود عنوان کرد و افزود: این پروژه با سرمایه‌گذاری بنیاد مستضعفان راه‌اندازی شده است که امروز مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

رتبه دهم فولاد ایران در دنیا

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه کشور در بخش صنعت فولاد از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است، یادآوری کرد: ایران در سال‌های اخیر کشور فرانسه و ایتالیا را در زمینه فولاد پشت سر گذاشته و امروز ایران به رتبه دهم در صنعت فولاد رسیده است.

رشد بیش از ۶٫۵ درصدی فولاد کشور در سال گذشته

دکتر جهانگیری اذعان کرد: در سال گذشته که رشد صنعت فولاد در دنیا ۳٫۵ درصد بوده، رشد این صنعت در ایران بیش از ۶٫۵ درصد بوده و علی رغم تحریم های ظالمانه، ایران در سال ۹۸ بیش از ۱۲ میلیون تن فولاد به کشورهای دیگر صادر کرده است.

وی اضافه کرد: در ادامه برنامه‌های این سفر، جلسه اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان نیز برگزار خواهد شد و در این جلسه به مسائل و مشکلات پیش‌ رو و طرح‌های در دست توسعه استان پرداخته خواهد شد.

معاون اول رئیس‌جمهور صبح امروز (شنبه) به منظور افتتاح و بازدید از چند طرح و پروژه مهم در حوزه صنعت و‌معدن وارد استان هرمزگان شد و در فرودگاه بندرعباس از سوی استاندار و مدیران ارشد استان مورد استقبال قرار گرفت.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.