دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
صادرات شمش آلومینیوم برای نخستین بار از راه‌آهن اراک
22 اردیبهشت 1400 - 10:03
شناسه : 12050
مدیرکل راه‌آهن اراک خبر داد؛ مدیرکل راه‌آهن اراک، گفت: شمش آلومینیوم به عنوان یک محصول استراتژیک تولیدی استان اراک برای نخستین بار از سوی راه‌آهن این شهرستان بارگیری و به خارج از کشور صادر شده است.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، حمید گوگوچانی مدیرکل راه‌آهن اراک، اظهار داشت: خوشبختانه توانستیم یک‌هزار تن شمش آلومینیوم را از شرکت آلومینیوم اراک در واگن‌های اروپایی بارگیری و  به مقصد ترکیه صادر کنیم.

وی ضمن اعلام آمادگی برای حمل مواد اولیه مورد نیاز و محصولات تولیدی شرکت‌های مختلف صنعتی استان مرکزی از بنادر مختلف و پایانه‌های ریلی مرزی، افزود: در این راستا نشست‌های مختلفی با شرکت‌های تولیدی و صنعتی به منظور انتقال بار از شبکه جاده‌ای به ریلی به‌صورت حمل مستقیم ریلی و حمل ترکیبی برگزار شده‌ است.

مدیرکل راه‌آهن اراک در پایان گفت: حمل بار از سوی راه‌آهن علاوه بر کمک به روان‌سازی و کاهش ترافیک جاده‌ای، افزایش ایمنی در حمل بار و جلوگیری از بروز حوادث جاده‌ای برای صاحبان بار نیز یک مزیت اقتصادی محسوب می‌شود.

لازم به توضیح است که حوزه راه‌آهن اراک شامل ۵۴۵ کیلومتر خطوط ریلی در پنج استان قم، مرکزی، لرستان، همدان و کرمانشاه است که ۲۱ ایستگاه را تحت پوشش دارد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.