دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
صادرات شمش فولاد آزاد شد
26 اردیبهشت 1400 - 12:33
شناسه : 12199
وزارت صنعت، معدن و تجارت فهرست واحدهای مجاز به صادرات شمش فولاد شامل بیلت، بلوم و اسلب را اعلام و به این ترتیب صادرات شمش فولاد آزاد شد.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری مهر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، سیف‌الله امیری مدیر کل صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به سعید عباسپور مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت، فهرست واحدهای مجاز به صادرات شمش فولاد (بیلت، بلوم و اسلب) را اعلام کرد.

متن این نامه که در ۲۵ اردیبهشت ماه سال جاری صادر شد، به شرح زیر است:

با توجه به تصمیمات جلسه شورای هماهنگی بخش معادن و صنایع معدنی مورخ ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، به پیوست فهرست واحدهای مجاز به صادرات شمش فولادی (بیلت، بلوم و اسلب) که تاکنون در بورس کالا ثبت اطلاعات کرده و اقدام به عرضه محصولات تولیدی خود کرده‌اند، با مشخصات و به همراه شناسه ملی به گمرک ارسال می‌شود.

لازم به ذکر است که واحدهای لیست پیوست در صورت رعایت کف عرضه‌ها در بورس کالا به مدت ۳ ماه از تاریخ یک خرداد ماه سال ۱۴۰۰ جهت صادرات محصولات مندرج در جدول پیوست، نیازی به تایید دفتر صنایع معدنی در سامانه فرامرزی گمرک را ندارند. لطفا دستور فرمائید اقدام لازم صورت پذیرد و گزارش صادرات واحدهای مذکور به صورت ماهیانه به سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار و این دفتر ارائه شود تا در صورت عدم رعایت کف عرضه در بورس کالا به همراه عدم انجام تعهدات ارزی و با اعلام سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، صادرات آن‎ها تعلیق می‌شود. ضمنا در صورت وجود متقاضی جدید برای صادرات تا اعلام لیست تکمیلی به گمرک، صادرات آن‌ها توسط این دفتر تایید می‌شود. همچنین واحدهای تولیدی شمش فولادی برای آن مقدار از شمشی که در بورس کالا معامله نگردیده است، می‌توانند برای صادرات برنامه‌ریزی کنند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.