پنج شنبه, ۱۰ اسفند , ۱۴۰۲ Thursday, 29 February , 2024 ساعت ×
صادرات فولاد چین اوج گرفت
06 تیر 1401 - 15:52
شناسه : 29572
بر اساس آمارهای منتشر شده، طی ماه می سال جاری میلادی، صادرات فولاد چین به اوج ۷.۷۲ میلیون تن رسید که در یک سال اخیر بی‌سابقه بوده است.
ارسال توسط : منبع : کالاخبر
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، طی ماه می سال جاری میلادی، صادرات فولاد چین به اوج هفت میلیون و ۷۲۰ هزار تن رسید که در یک سال اخیر بی‌سابقه بوده است و حجم صادرات به هفت میلیون و ۹۷۰ هزار تن رسید.

با این حال بین ماه‌های ژانویه تا می، صادرات فولاد چین افت ۱۷ درصدی داشت و به ۲۵ میلیون و ۷۶۰ هزار تن رسید در حالی که طی مدت مشابه سال گذشته، این میزان ۳۱ میلیون تن ثبت شده بود.

تحلیل‌گران علل موقتی را موجب این افزایش صادرات فولاد چین می‌دانند؛ از جمله جنگ روسیه و اوکراین، رو آوردن خریداران اروپایی به چینی‌ها و همچنین قرنطینه‌های شدید کرونایی و افت تقاضای داخلی که فولادسازان چینی را مجبور کرد دنبال مشتری بیشتری در بازار صادرات باشند.

انتظار می‌رود در نیمه دوم سال صادرات فولاد چین روند صعودی را طی نکند؛ چراکه سیاست چین تاکید کم‌تر بر صادرات کالاهای تجاری و تمرکز بیشتر بر کالاهای با ارزش افزوده بیشتر و حاشیه سود بالاتر است. با راه‌اندازی پروژه‌های زیرساختی قطعا چینی‌ها ترجیح خواهند داد فولاد مورد نیاز پروژه‌های داخلی خود را تامین کنند تا به فکر توسعه صادرات باشند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.