دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 26 February , 2024 ساعت ×
صادرات محصولات بزرگ‌ترین خودروساز ایران به روسیه
21 تیر 1400 - 14:06
شناسه : 15033
سفیر ایران در کشور روسیه در نشست با مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با موضوع بررسی اقدامات اجرایی برای ورود مجدد این خودروساز به بازار روسیه با بیان اینکه وضعیت خودروسازی ایران به ویژه ایران خودرو همواره رو به رشد بوده است، گفت: خودروهایی که ایران خودرو تولید می‌کند، قابلیت عرضه به بازارهای جهانی را دارد.
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، کاظم جلالی سفیر ایران در کشور روسیه، اظهار داشت: طبق مطالعاتی که ایران‌خودرو در بازار روسیه انجام داده است، محصولاتی نظیر دنا، دنا پلاس، رانا‌پلاس و خودروی تارا، ظرفیت مطرح شدن در بازار کشور روسیه را دارا هستند.

وی با بیان این‌که مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ظرف چند ماه اخیر پیگیری‌های جدی در زمینه صادرات محصولات این خودروساز داشته است، افزود: به واسطه این پی‌گیری‌ها، سفارتخانه در این بخش فعال شده و همکاری دو سویه و مستمری میان سفارت روسیه در ایران و ایران خودرو برقرار شده است. البته در این همکاری مشترک، موضوعاتی نظیر صادرات برخی از خودروها به کشور روسیه و تولید مشترک خودرو و نیز استفاده از ظرفیت‌های صادراتی قطعه‌سازان، به صورت جدی دنبال می‌شود.

سفیر ایران در کشور روسیه، گفت:  امیدواریم همکاری‌های خوبی در زمینه خودرویی با کشور روسیه صورت گیرد.

حضور ایران خودرو در نمایشگاه اینتر اتو روسیه

فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در این نشست بیان کرد: براساس راهبرد ترسیم شده برای صادرات محصولات، درصددیم تا علاوه بر شناسایی و توسعه بازارهای صادراتی جدید، بازارهایی که در گذشته حضور فعال در آن‌ها را داشته‌ایم، نیز توسعه دهیم.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی‌ها و تحلیل‌های صورت گرفته، یکی از بازارهایی که می‌توان در آن به سرانجام خوبی در حوزه صادرات دست یافت، بازار کشور روسیه است؛ لذا با همکاری سفارتخانه و سفیر ایران در کشور روسیه، انگیزه تحقق این برنامه و هدف مضاعف شد. این اقدام در ابتدا با بررسی صادرات خودرو آغاز و در زمینه‌هایی شامل صادرات قطعه، موتورسیکلت و حتی خودروهای سنگین تجاری و باری نیز توسعه خواهد یافت.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به برنامه‌ریزی برای حضور ایران خودرو در نمایشگاه‌ «اینتر اتو» روسیه که در شهریور ماه امسال برپا خواهد شد، اذعان داشت: به واسطه این نمایشگاه، محصولات ایران خودرو به جامعه هدف روسیه معرفی خواهد شد و بازاریابی خوبی برای صادرات صورت می‌گیرد.

مقیمی با اشاره به حضور برندهای مختلف در بازار خودروی روسیه، ظرفیت بالای موجود در گروه صنعتی ایران خودرو را عاملی برای دستیابی به اهداف صادراتی دانست و عنوان کرد: با جدیت این خودروساز در تحقق اهداف صادراتی، طی آینده‌ای نزدیک برنامه‌های در نظر گرفته شده تحقق خواهد یافت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: عملکرد ایران خودرو در مسیر تحقق منویات رهبری برای حضور در بازارهای صادراتی برای کشور افتخارآفرین خواهد بود.
اانتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.