دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
صادرات نخستین محموله آرک ذوب‌آهن به خارج از کشور
02 شهریور 1400 - 10:04
شناسه : 16579
غرب آسیا به عنوان یکی از غنی‌ترین نقاط کره زمین از نظر منابع معدنی محسوب می‌شود که متاسفانه به دلیل وضعیت سیاسی منطقه به صورت کافی توسعه نیافته است. در سال‌های اخیر و با توجه به اکتشافات صورت گرفته و همچنین افزایش ارزش مواد معدنی اهمیت توسعه معادن بیش از پیش آشکار شده است.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ذوب‌آهن اصفهان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، نظر  به اینکه سالیان متمادی آرک معدنی به صورت وارداتی تامین شده است، شرکت ذوب‌آهن اصفهان به عنوان تنها تولیدکننده این محصول در غرب آسیا برای توسعه بازار و پاسخ به نیاز داخل در مرحله اول اقدام به تولید آرک معدنی V۲۱ نموده و پس از پاسخگویی به نیاز داخل و استقلال کشور از واردات این محصول استراتژیک، باتوجه به نیاز کشورهای منطقه و توسعه معادن همسایگان اقدام به تحقیقات بازار صادراتی و شناسایی کشورهای دارای معادن در حال رشد و توسعه کرد.

گفتنی است، پس از مذاکره با مشتریان صادراتی، اولین محموله این محصول پس از تولید در نورد ۶۵۰ کارخانه و انجام عملیات خم‌کاری، نورد سرد و برشکاری در کارگاه شرکت پویش معادن از زیرمجموعه‌های ذوب‌آهن، حمل محصول نهایی به مقصد صادراتی انجام شد. البته برای این محموله صادراتی علاوه بر تولید درکارخانه، فرایندهای تکمیلی نیز توسط شرکت‌های وابسته ذوب‌آهن صورت پذیرفت و به این ترتیب ارزش‌افزوده بالاتری درمقایسه با صادرات پروفیل خام حاصل شد. و در ادامه رشد و توسعه محصولات شرکت ذوب آهن، تولید آرک معدنی TH۳۶ نیز مطابق با استانداردهای روز اروپا و با کاربرد معادن بسیار عمیق طراحی و به تولید رسید.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.