چهارشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۳ Wednesday, 10 April , 2024 ساعت ×
صادرات و تولید فولاد بناب رشدی ۳۵ درصدی داشت
17 دی 1399 - 5:36
شناسه : 4929
مدیرعامل مجتمع فولاد ظفر بناب از افزایش ۳۵ درصدی تولید و صادرات در این مجتمع فولادی خبر داد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، حیدر علی مردم خواه افزود: مجموع تولید مقاطع نوردی در ۹ ماهه اول سال ۱۳۹۹ به میزان ۳۳۵ هزار تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد هفت درصدی تولید و ۲۸ درصدی صادرات را نشان می‌دهد.
وی با اشاره به موفقیت‌های اخیر کسب شده مجتمع فولاد ظفر بناب به عنوان واحد نمونه استاندارد در بین کارخانجات فولادی در کشور و واحد نمونه سلامت محور و همچنین اقدامات انجام شده در سال “جهش تولید“ افزود: ثبت رکوردهای جدید در دو خط نورد میلگرد این مجتمع با تولید ۲۸۶ هزار تن انواع میلگرد و یک خط تولید انواع پروفیل، ۴۹ هزار تن در مجموع به میزان ۳۳۵ هزار تن که در مقایسه با سنوات قبلی بی سابقه است.
وی گفت: بر اساس اهداف کلان و برنامه ریزی‌های صورت گرفته در مجتمع، سیر صعودی تولید ادامه دارد و در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سال “جهش تولید” نام گذاری شده است با همت و تلاش و کار تیمی فولاد مردان مجتمع فولاد ظفر بناب جهش تولید به معنای واقعی محقق شده است.
مردم خواه در خصوص توسعه بازارهای صادراتی مجتمع افزود: بر اساس قرادادهای منعقد شده و برنامه ریزی های انجام شده، رشد ۲۸ درصدی صادرات نسبت به دوره مشابه سال قبل در مجموع ۷۷ هزار تن میباشد که از ابتدای سال ۱۳۹۹ مجتمع فولاد ظفر بناب به همت کارکنان فولاد مرد خود صادرات قابل توجهی داشته که این میزان تا پایان سال ۱۴۰ هزار تن پیش بینی می‌شود.
مدیرعامل مجتمع فولاد ظفر بناب افزود: همچنین قراردادهای بسیار خوبی در جهت صادرات محصولات فولادی این مجتمع با کشورهای آسیایی و اروپائی منعقد شده، از این رو توجه ویژه به امر صادرات و حمایت بیشتر دولت در امر تسهیل صادرات درجهت تحقق اهداف یکی از پیش شرطهای صادرات است.
مردم خواه گفت: تا پایان سال با راه اندازی پروژه ( فاز۴) ذوب این مجتمع، درآینده نزدیک مجتمع فولاد ظفر به عنوان واحد تولیدی یک میلیون تن درسال با اشتغال زایی مستقیم هزارو ۱۰۰ نفر یکی از واحدهای فولادی کاملا خصوصی توانمند در منطقه خواهد بود.
گفتنی است؛ تلاش و کوشش و همت مجموعه مجتمع فولاد ظفر بناب در سال جاری که حاصل آن افزایش تولید و ثبت رکوردهای نوردی و سرآمدی در تولید مقاطع در شمالغرب کشور است حضور در عرصه بین الملل و مقبولیت و استقبال مشتریان چندین کشور خوشنامی بِرند فولاد ظفر بناب را در داخل و خارج از کشور بیش از پیش نمایان می‌کند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.