سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 18 June , 2024 ساعت ×
صادرات ۹۲ میلیون بشکه نفت از عراق
11 مهر 1400 - 12:41
شناسه : 18641
براساس گزارش‌های منتشر شده، وزارت نفت عراق اعلام کرد که مجموع صادرات نفت خام این کشور در ماه سپتامبر ۹۲ میلیون بشکه و به‌طور میانگین سه میلیون و ۸۰ هزار بشکه بوده است.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، وزارت نفت عراق روز جمعه نهم مهرماه اعلام کرد که این کشور در ماه سپتامبر ۹۲ میلیون و ۴۲۰ هزار بشکه نفت خام صادر کرده و درآمد بغداد در این ماه حدود ۶ میلیارد و ۷۱۰ میلیون دلار بوده است. لذا طبق بیانیه این وزارتخانه و با استناد به آمار سازمان دولتی بازاریابی نفت عراق موسوم به سومو (SOMO)، میانگین ​​قیمت فروش نفت خام این کشور در ماه سپتامبر ۷۲ دلار و ۶۱ سنت برای هر بشکه بود.

در بیانیه وزارت نفت عراق آمده است که حدود ۸۹ میلیون و ۲۲۰ هزار بشکه از نفت این کشور به وسیله میدان‌های نفتی مرکز و جنوب عراق و از بندر بصره و حدود دو میلیون و ۹۲۰ هزار بشکه از استان شمالی کرکوک و توسط بندر جیهان ترکیه در دریای مدیترانه و افزون بر این، ۲۷۵ هزار و ۲۷۴ بشکه نفت هم به اردن صادر شده است. در این راستا صادرات نفت خام عراق در این ماه به‌طور میانگین ​​سه میلیون و ۸۰ هزار بشکه در روز بوده است.

عراق پیش از همه‌گیری کرونا، ماهانه بیش از ۱۰۰ میلیون بشکه نفت را با درآمد بیشتری صادر می‌کرد، اما سقوط قیمت نفت با شیوع کرونا و تاثیر آن بر اقتصاد جهان در کنار توافق سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) برای کاهش تولید نفت سبب شد صادرات نفت این کشور کاهش یابد و از آنجایی که اقتصاد عراق به‌شدت متکی به صادرات نفت خام است، بیش از ۹۰ درصد درآمدهای این کشور را صادرات این کالای راهبردی تشکیل می‌دهد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.