سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 July , 2024 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
صدور اطلاعیه زمان اجرای تحویل قراردادهای آتی کاتد مس
05 بهمن 1400 - 13:49
شناسه : 23648
مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه‌ای زمان انجام فرایند تحویل قراردادهای آتی کاتد مس سررسید بهمن‌ماه ۱۴۰۰ را اعلام کرد.
ارسال توسط : منبع : کالا خبر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، براساس اطلاعیه صادره از سوی مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران، این فرایند سه‌شنبه هفته آینده ۱۲ بهمن‌ماه جاری انجام خواهد شد.

براساس این اطلاعیه، کلیه مشتریان فروشنده و خریدار دارای موقعیت تعهدی باز، موظفند طبق ضوابط اعلام شده جهت انجام فرایند تحویل اقدام کنند. لذا هر قرارداد آتی مس کاتد شامل ۱۰۰ کیلوگرم از این محصول است.

در این اطلاعیه آمده است که آن دسته از دارندگان موقعیت خرید و دارندگان موقعیت فروش امکان ورود به فرایند تحویل قرارداد آتی کاتد مس را دارند که مطابق قوانین و مقررات کشور در نظام مالیات بر ارزش افزوده ثبت‌نام کرده و دارای گواهی مربوطه باشند. لذا کارگزاران مشتریان خریدار و فروشنده موظفند حداکثر تا ۳ روز کاری قبل از آخرین روز معاملاتی یعنی شنبه ۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ لیست مشتریان خریدار و فروشنده دارای گواهی‌نامه ثبت‌نام نظام مالیات بر ارزش افزوده را به همراه مدارک مربوطه به بورس ارسال کنند.

در این اطلاعیه همچنین اشاره شده است که صرفا آن دسته از دارندگان موقعیت فروش امکان ورود به فرایند قرارداد آتی مس کاتد را دارند که تا آخرین روز معاملاتی قراردادهای آتی مس کاتد اقدام به خرید گواهی سپرده مس کاتد در معاملات ناپیوسته گواهی سپرده مس کاتد در نماد «مس کاتد ملی مس ایران۰۱۰۹ (ن)» کرده و گواهی آمادگی تحویل را مطابق مهلت تعیین شده در مشخصات قرارداد ارائه کرده باشند.

گفتنی است، معاملات گواهی سپرده مس کاتد در نماد مذکور با حداقل میزان خرید ۲۰ تن و به صورت حراج ناپیوسته از ساعت ۱۲:۴۵ تا ۱۳:۳۰ روزهای شنبه، دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه انجام می‌شود. هر گواهی سپرده کالایی در کد سهامداری شامل یک کیلوگرم مس کاتد است.

قیمت تسویه نهایی مس کاتد (قیمت تسویه آخرین روز معاملاتی) مطابق بند ۲۰ مشخصات قرارداد آتی مس کاتد محاسبه و اعلام می‌شود. در بند ۲۰ این قرارداد آمده است که قیمت تسویه به صورت تئوریک و شامل قیمت یک کیلوگرم مس کاتد براساس قیمت نقدی اعلام شده در سایت بورس کالا به نشانی www.ime.com راس ساعت ۱۵ آخرین روی معاملاتی ضربدر نرخ حواله دلار آمریکا به ریال براساس میانگین نرخ خرید و فروش سامانه سنا رای ساعت ۱۵ آخرین روز معاملاتی تعیین خواهد شد.

سایر ضوابط تحویل قراردادهای آتی مس کاتد سررسید بهمن ماه ۱۴۰۰ در لینک زیر قابل مشاهده است: https://www.imereport.ir/d/۲۰۲۲/۰۱/۲۴/۰/۲۹۵۰۸.pdf
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.