چهارشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 12 June , 2024 ساعت ×
صدور گواهی کشف معدن مس جانجا
20 شهریور 1400 - 15:09
شناسه : 17557
مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران مطرح کرد؛ مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: اخذ گواهی کشف معدن مس جانجا در استان سیستان و بلوچستان اقدامی در جهت شناسایی و فعال‌سازی معادن در مناطق کم‌تر برخوردار در این استان است.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ایمپاسکو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، امیرعلی طاهرزاده مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، اظهار داشت: پس از ارسال گزارش پایان عملیات اکتشاف و تایید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان، این شرکت موفق به اخذ گواهی کشف معدن مس جانجا شد.

وی افزود: معدن مس جانجا با ذخیره قطعی ۱۰۱ میلیون تن و ذخیره احتمالی ۲۰۲ میلیون تن با توجه به سطح اکتشافات انجام شده، یکی از بزرگ‌ترین معادن جنوب شرق کشور است که با ادامه فعالیت‌های اکتشافی ذخایر این معدن در حال افزایش است.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، گفت: استان سیستان و بلوچستان طی سال‌های گذشته در زمینه ماده معدنی مس ظرفیت پایینی داشت، اما هم‌اکنون می‌توان ادعا کرد با اکتشافات جدید صورت گرفته در محدوده مس جانجا این استان در رده‌ی استان‌های مس خیز کشور قرار خواهد گرفت. لذا جهت عملیاتی نمودن شعار سال ۱۴۰۰ (تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها) و رفع بخشی از مشکلات استان گام‌های موثری با هدف جذب سرمایه‌گذار جهت رونق تولید و ایجاد اشتغال در استان سیستان و بلوچستان برداشته شده است، ضمن اینکه بخش قابل‌توجهی از فعالیت‌های شرکت بالاخص در بخش اکتشاف برای شناسایی معادن جدید و افزایش ذخیره معادن موجود در این استان متمرکز شده است.

طاهرزاده در پایان با اشاره به هم جواری استان پهناور سیستان و بلوچستان با کشورهای همسایه و دسترسی به آب‌های آزاد، خاطرنشان کرد: مزیت معدن استان، رشد و توسعه آن در همه ابعاد طی سال‌های اخیر شتاب بیشتری گرفته است و زمینه تجارت محصولات تولیدی با توجه به موقعیت و مزایای ذکر شده در این استان فراهم شده است. علاوه بر این طی سال ۱۳۹۹ تاکنون ۱۴ معدن که بیشتر معادن طلا، منیزیت، سنگ‌آهن بوده، فعال‌سازی و احیا شد.

لازم به ذکر است در راستای جذب سرمایه‌گذار به منظور تجهیز، آماده‌سازی و بهره‌برداری از معدن مس طلای جانجا و کارخانه تولید کنسانتره مس به ظرفیت سالیانه حداقل ۱۳۰ هزار تن و محصولات جانبی دیگر فراخوان عمومی ارزیابی کیفی متقاضیان در دست انجام است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.