شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024 ساعت ×
صرفه‌جویی ۱٫۵ میلیارد تومانی با تراشکاری شافت‌های دانیالی
14 آذر 1402 - 15:50
شناسه : 36096
سرپرست کارگاه نورد ۳۵۰ شرکت ذوب آهن اصفهان عنوان کرد: سرپرست کارگاه نورد ۳۵۰ شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: به همت تلاشگران این کارگاه، تراشکاری شافت‌های دانیالی صرفه اقتصادی یک و نیم میلیارد تومانی را برای شرکت ذوب آهن اصفهان به ارمغان آورد.
ارسال توسط : منبع : شرکت ذوب آهن اصفهان
پ
پ

به گزارش «فلزات‌نیوز»، حسین مشکین بیان کرد: شافت‌های دانیلی که روی استند دانیلی مونتاژ می‌شوند، در اثر کار کردن و خوردگی دچار مشکل شده بودند. بنابراین تعمیر و تراشکاری آن‌ها در شرکت ذوب آهن اصفهان، از اواخر اردیبهشت ماه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: بدین منظور کادر مجربی از همکاران کارگاه ۳۵۰ (کارگاه مکانیکی و دفتر طراحی کالیبر) تشکیل شد و سپس با محوریت دفتر طراحی، تراشکاری سه شافت در دستور کار قرار گرفت و تاکنون نیز بدون مشکل در حال کار هستند.

سرپرست کارگاه نورد ۳۵۰ شرکت ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: طبق آخرین قیمت اعلام شده از سوی شرکت‌های بیرونی، تراشکاری هر شافت ۱۰۰ میلیون تومان هزینه داشت و با توجه به اینکه سالانه به ۱۵ شافت نیاز داریم، تراشکاری این شافت‌‌ها توسط کارکنان تلاشگر و متخصص ذوب‌ آهنی، صرفه‌جویی ۱٫۵ میلیارد تومانی را برای کارخانه بزرگ ذوب آهن در پی دارد.

غلام‌حسین احمدی، مکانیک کارگاه نورد ۳۵۰ شرکت ذوب آهن اصفهان در همین راستا عنوان کرد:تراشکاری این شافت‌ها در خارج از کارخانه، هزینه و زمان زیادی را از ما می‌گرفت. بنابراین بر اساس تجربه قبلی در زمینه تراشکاری، با کمک همکاران کارگاه موفق شدیم این قطعات را با کیفیت مطلوب تراشکاری کنیم و ارائه دهیم. بسیار خوشحالیم که با این اقدام، بار مالی قابل‌توجهی را از دوش شرکت ذوب آهن اصفهان برداشتیم.

حفیظ‌ الله فتاحی، تکنسین ارشد تراش «CNC« کارگاه نورد میانی شرکت ذوب آهن اصفهاناظهار داشت: در تراشکاری این شافت‌ها، پارامترهای متعددی وجود دارد که همگی از اهمیت بالایی برخوردار هستند؛ مانند دقت کمتر از ۰٫۰۱ و صافی سطح بالا. در کنار این‌ موارد، به دلیل سطح سختی بالای قطعه، ابزار خاصی مورد نیاز بود اما با وجود تمام این مشکلات، با هم‌فکری سایر همکاران متخصص این کار با موفقیت انجام گرفت.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.