دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 29 May , 2023 ساعت ×
صعود قیمت جهانی طلا
23 دی 1400 - 13:32
شناسه : 23003
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی تحت تاثیر عقب‌نشینی دلار و بازده اوراق خزانه آمریکا، نزدیک به بالاترین حد یک هفته گذشته که روز چهارشنبه به آن صعود کرده بود، ایستاد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری ثابت بود و در ۱۸۲۵ دلار و ۷۴ سنت ایستاد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۸۲۶ دلار و ۷۴ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه با ۰.۵ درصد افزایش، در ۱۸۲۷ دلار و ۳۰ سنت بسته شد.

به گفته استفن اینس از شرکت مدیریت دارایی SPI ، پنجره محدودی برای بالاتر رفتن قیمت طلا وجود دارد، اما با رسیدن به نیمه دوم ماه، یا به سمت بهبود قیمت طلا پیش می‌رویم یا بازار نگران این می‌شود که فدرال رزرو به مهار تورم و افزایش نرخ‌های بهره ادامه می‌دهد.

آماری که روز گذشته منتشر شد، نشان داد قیمت‌های مصرف‌کننده آمریکا در ماه دسامبر افزایش پیدا کرد و افزایش نرخ سالانه تورم بزرگ‌ترین رکورد در حدود چهار دهه گذشته بود و انتظارات برای تصویب افزایش نرخ‌های بهره در ماه مارس را تحکیم کرد.

بر اساس گزارش رویترز، در پی انتشار آمار تورم، دلار به پایین‌ترین حد دو ماه اخیر نزول کرد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی ارزان‌تر ساخت. بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا کاهش یافت و از بالاترین رکورد دو سال گذشته که اوایل هفته به آن صعود کرده بود فاصله بیشتری گرفت و هزینه نگهداری طلا را کم‌تر کرد.

طلا پناهگاه امن دارایی در برابر تورم بالا شناخته می‌شود، اما نسبت به افزایش نرخ‌های بهره آمریکا بسیار حساس است، زیرا هزینه نگهداری این فلز که بازدهی ندارد را افزایش می‌دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۲۳ دلار و ۱۷ سنت رسید. بهای معاملات هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ثابت بود و در ۹۷۷ دلار و ۴۹ سنت ایستاد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ثابت ماند و در ۱۹۰۹ دلار و ۶۷ سنت معامله شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.