پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱ Thursday, 1 December , 2022 ساعت ×
صعود یک درصدی قیمت طلا
09 اسفند 1400 - 10:26
شناسه : 25174
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت پالادیم روز دوشنبه به دنبال تحریم‌های جدید غربی علیه روسیه، حدود 6 درصد افزایش داشت و همزمان قیمت طلا با تقویت تقاضا برای خرید دارایی امن، بیش از یک درصد صعود کرد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۵.۱ درصد افزایش، به دو هزار و ۴۸۶ دلار و ۶۴ سنت رسید. این فلز هفته گذشته تا مرز دو هزار و ۷۱۱ دلار و ۱۸ سنت صعود کرده بود و در مسیر ثبت سومین رشد قیمت ماهانه متوالی است.

آمریکا و متحدانش روز شنبه برای قطع دسترسی بعضی از بانک‌های روسیه به سیستم پرداخت بین‌المللی سوئیفت وارد عمل شدند. معامله‌گران و تحلیلگران اعلام کردند که چنین اقدامی صادرات همه کالاهای روسیه از نفت و فلزات گرفته تا غلات را مختل می‌کند.

ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه روز یکشنبه که چهارمین روز حمله به اوکراین بود، نیروهای بازدارنده هسته‌ای روسیه را در وضعیت آماده باش قرار داد.

به گفته استفن اینس از شرکت مدیریت دارایی SPI، نگرانی‌های واقعی وجود دارد که کانال‌های کشتیرانی به دلیل وضعیت اوکراین مختل می‌شوند. این افزایش کوتاه مدت نیست که تاثیر منفی دارد، بلکه این مسئله است که وضعیت مذکور تا چه مدت ادامه خواهد داشت.

شرکت نورنیکل روسیه سومین تولیدکننده بزرگ پالادیم در جهان است که از سوی خودروسازان در ساخت مبدل‌های کاتالیتیک خودرو استفاده می‌شود.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری یک درصد صعود کرد و به یک هزار و ۹۰۶ دلار و ۱۱ سنت رسید. بهای معاملات این بازار از ابتدای ماه فوریه تاکنون حدود ۶ درصد رشد کرده که بهترین رشد ماهانه از ماه مه سال ۲۰۲۱ است. در بازار معاملات آتی آمریکا، بهای هر اونس طلا ۱.۱ درصد افزایش یافت و به یک هزار و ۹۰۹ دلار رسید.

بر اساس گزارش رویترز، جفری هالی تحلیلگر ارشد انرژی در شرکت OANDA در یادداشتی نوشت که تحریم‌های غربی علیه روسیه به میزان قابل توجهی در تعطیلات آخر هفته تشدید شدند و در نتیجه بازارها در زمان گشایش معاملات آسیایی، وضعیت ریسک‌گریزی پیدا کردند و به افزایش تقاضای دارایی امن برای طلا منجر شد. همچنین طلا به عنوان پوشش ریسکی در برابر تورم و حفظ سرمایه در شرایط ابهامات مالی و سیاسی استفاده می‌شود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۲۴ دلار و ۲۶ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به یک هزار و ۵۵ دلار و ۸۵ سنت رسیده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.