سه شنبه, ۲۲ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 11 June , 2024 ساعت ×
صف خرید بورس از فروش سبقت گرفت
05 دی 1400 - 13:49
شناسه : 22239
براساس گزارش‌های منتشر شده، در روند معاملات امروز بازار سرمایه، صف‌های فروش بر صف‌های خرید چیره شد؛ به طوری که ارزش صف‌های خرید بازار یک هزار و ۲۲۲ میلیارد ریال و ارزش صف‌های فروش ۳۰۴۹ میلیارد ریال بود.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، روند حرکت شاخص کل بورس امروز نوسانی بود؛ به طوری که در ساعات ابتدای  معاملات تا یک میلیون و ۳۸۴ هزار واحد رسید، اما در ساعات میانی روندی نزولی به خود گرفت و تا رقم یک میلیون و ۳۷۹ واحد کاهش یافت و کار خود را درحالی به پایان برد که دوباره صعودی شده بود و به رقم یک میلیون و ۳۸۴ واحد رسیده بود. هرچند این صعود برای این‌که بتواند شاخص بازار را برای امروز سبز کند کافی نبود تا نهایتا شاخص امروز  ۱۴۹۰ واحد کاهش داشته باشد.

شاخص کل با معیار هم‌وزن هم ۱۶۳۸ واحد کاهش یافت و به رقم ۳۶۰ هزار و ۲۶۹ واحد رسید؛ معامله‌گران این بازار ۴۵۳ هزار معامله به ارزش ۳۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال انجام دادند. از میان نمادهای بورسی ۱۸۶ نماد مثبت و ۱۹۹ نماد منفی بودند که از میان آن‌ها صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس، مخابرات ایران، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و ملی صنایع مس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل فولادمبارکه اصفهان و پتروشیمی نوری نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منقی را روی بورس داشتند.

فرابورس هم عقب نشست

در آن سوی بازار سرمایه، شاخص کل فرابورس ایران نیز روندی نزولی داشت و با ۱۵۸ واحد کاهش در رقم ۱۸ هزار و ۶۵۷ واحد ایستاد. در این بازار ۱۸۶ هزار معامله به ارزش ۴۶ هزار و ۹۵۲ میلیارد ریال انجام شد. ۱۳۵ نماد فرابورسی مثبت و ۱۰۹ نماد منفی بودند که از میان آن‌ها بیمه پاسارگاد، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان و فرابورس ایران سنبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل سنگ‌آهن گهرزمین، اعتباری ملل و بیمه اتکایی ایرانیان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس ایران گذاشتند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.