سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 July , 2024 ساعت ×
صندوق ثروت ملی روسیه اجازه سرمایه گذاری در طلا را دریافت می کند
25 آبان 1399 - 7:29
شناسه : 1488
وزیر دارایی روسیه اعلام کرد با سرمایه گذاری در فلزات گرانبها از جمله طلا می توان سرمایه های صندوق ثروت ملی را متنوع کرد، ایمن نگه داشت و سوددهی آن را بهبود بخشید.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از راشاتودی، وزیر دارایی روسیه پیشنهاد متنوع کردن سرمایه های صندوق ثروت ملی این کشور را ارائه داده تا بتوان بخشی از آن را به صورت فلزات گرانبها از جمله طلا ذخیره کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

هدف از این طرح که پیش نویس آن در روز جمعه در وبسایت دولتی روسیه منتشر شد، اصلاح قوانین بودجه روسیه جهت توسعه لیست سرمایه های مالی است که صندوق ثروت ملی این کشور اجازه سرمایه گذاری در آنها را دارد.

طبق یادداشتی که به همراه این طرح ارائه شده، فلزات گرانبها از جمله طلا همواره سرمایه هایی ایمن و حمایتی بوده اند. طلا حدود یک چهارم ذخایر بانک مرکزی روسیه را تشکیل می دهد و با این طرح می توان سرمایه های صندوق ثروت ملی را متنوع کرد، ایمن نگه داشت و سوددهی آن را بهبود بخشید.

ذخایر طلا و ارز روسیه ۳ میلیارد دلار طی یک هفته افزایش یافتوضعیت بازار کار روسیه تا پایان سال ۲۰۲۰ بهبود می یابد

آنتون سلیوانف، وزیر دارایی روسیه سال گذشته در حمایت از این طرح گفت سرمایه گذاری در فلزات نسبت به سرمایه های بازار مالی در دراز مدت ثبات بیشتری دارد.

صندوق ثروت ملی بخشی از سرمایه های بودجه فدرال روسیه است که برای حمایت از سیستم بازنشستگی ملی این کشور تاسیس شده است. از سرمایه های این صندوق می توان برای تأمین کسری بودجه در مواقع بحران استفاده کرد. سرمایه های این صندوق از اول نوامبر تا بیش از ۱۶۷ میلیارد دلار یا حدود ۱۲ درصد تولید ناخالص داخلی روسیه برآورد شده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.