یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 19 May , 2024 ساعت ×
ضرورت استفاده از ظرفیت‌های معدنی منطقه
01 تیر 1400 - 15:58
شناسه : 14111
وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان بازدید از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این سازمان و دریافت گزارش از اقدامات، برنامه‌ها و چالش‌های این سازمان، عملکرد این سازمان را از نزدیک مورد بررسی قرار داد و با اشاره بر نقش حوزه معادن و صنایع معدنی در اقتصاد و توسعه متوازن در کشور، گفت: تدوین سیاست‌گذاری جدید در راستای تکمیل زنجیره ارزش و استفاده از درآمدهای این بخش برای توسعه معدنی کشور ضروری است. همچنین باید برای فعالیت‌های این سازمان در عرصه‌های بین‌المللی بخش تخصصی راه‌اندازی شود.
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه معادن از ثروت‌های ملی هستند، بر استفاده از این ظرفیت در راستای توسعه متوازن در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: ایمیدرو علاوه بر تولید باید در مدیریت کارآمد اقتصادی نیز ایفای نقش کند.

وی با اشاره به ضرورت وجود امنیت سرمایه‌گذاری در کشور، افزود: استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی در راستای توسعه و اجرای طرح‌های جدید در حوزه معدن و صنایع معدنی را لازم دانست و ایجاد سیاست‌گذاری‌های جدید در جهت تکمیل زنجیره ارزش در بخش معدن امری ضروری است.

استفاده از ظرفیت‌های کشورهای منطقه و حضور در میادین بین المللی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با یادآوری توانایی‌‌های تخصصی، علمی و سرمایه‌های انسانی در ایمیدرو، انجام فعالیت‌های معدنی در بخش مطالعات و عملیات در دیگر کشورهای منطقه را فرصت خوبی برای حضور در مجامع بین‌المللی برشمرد و بر نقش‌آفرینی این سازمان در عرصه‌های بین‌المللی تاکید کرد. همچنین راه‌اندازی یک بخش تخصصی در حوزه بین‌الملل را در تحقق این هدف اثرگذار دانست.

رزم حسینی همچنین با اشاره به پیگیری وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای اجرای سیاست‌های تسهیل‌کننده تجارت خارجی، گفت: باید در راستای بهره‌برداری بهینه و حفظ ذخایر معدنی کشور در حوزه واردات مواد اولیه معدنی کارشناسی و مطالعات دقیق صورت گیرد.

تمرکز بر بومی‌سازی و توسعه ساخت داخل در بخش معدن

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص مدیریت توسعه‌ای این سازمان، بیان کرد: با توجه به نیاز کشور و تنوع معادن در داخل، همچنین ظرفیت‌های معدنی که در کشورهای منطقه وجود دارد، بومی‌سازی و توسعه ساخت داخل باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا بتوان از این ظرفیت‌ها بیشترین و بهترین بهره‌برداری را در راستای توسعه و خلق ثروت را ببریم.

رزم حسینی در پایان با تاکید بر اهمیت دستگاه‌های نظارتی در حوزه اقتصادی کشور و مبارزه با فساد و رانت، تعامل این دستگاه‌ها با بخش تولید و همراهی با دولت و بخش صنعت و معدن را ضروری دانست و آن را یکی از شرایط مهم برای تحقق اهداف اقتصادی کشور اعلام کرد.

شایان ذکر است که در این بازدید ، گزارشی از عملکرد ، اقدامات و ماموریت‌های این سازمان و نیز چالش‌ها و نیازهای پیش‌ روی آن توسط مدیران سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ارائه شد و در ادامه وزیر صنعت، معدن و تجارت از بخش‌های مختلف این سازمان بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت‌های ایمیدرو قرار گرفت.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.