سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 July , 2024 ساعت ×
ضرورت تامین پایدار مواد اولیه در صنعت فولاد
15 بهمن 1399 - 13:10
شناسه : 6360
در نشست خبری مسئولان صدرتامین و ذوب‌آهن اصفهان مطرح شد : نشست خبری غلامرضا سلیمانی مدیرعامل هلدینگ صدرتامین و منصور یزدی‌زاده مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در حضور سایر مدیران عامل شرکت‌های تابعه و وابسته به هلدینگ، دوشنبه سیزدهم بهمن ماه در شانزدهمین نمایشگاه ایران کانمین برگزار شد. در این نشست ضمن تشریح وضعیت شرکت‌های تابعه هلدینگ صدر تامین، درباره پایداری تامین مواد اولیه صنعت فولاد به عنوان یک ضرورت، تاکید شد.
ارسال توسط : منبع : ذوب‌آهن اصفهان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، غلامرضا سلیمانی در این نشست طی سخنانی اظهار داشت: افتخار ما این است که بدون مشاور خارجی، بدون امکان وارد کردن تکنولوژی، در حضور نزدیک به ۳۰ هزار نفر پرسنل و تحت شرایط سخت تحریم، دستاوردهای بزرگی به دست بیاوریم که شایسته می‌دانم در اینجا از زحمات تمام تلاشگران بخش‌های مختلف تشکر و قدردانی نمایم. 

وی افزود: در مجموعه هلدینگ طی ۱۰ ماهه گذشته سال ۹۹ نسبت به همین مدت مشابه در سال گذشته، رشد تولید ۶ درصدی را شاهد بودیم. لذا با وجود جنگ اقتصادی، جهش تولید چشمگیری تحقق یافت.

مدیرعامل هلدینگ صدرتامین گفت: در بخش فروش طی ۱۰ ماهه سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸، رشد ۱۰۰ درصدی را تجربه کردیم. این به معنای این است که از فروش ۲۷۶۰ میلیارد تومانی به عدد ۵۲۳۵ میلیارد تومان رسیده‌ایم.

سلیمانی در ادامه به فروش محصولات ذوب آهن اصفهان اشاره و عنوان کرد: فروش امسال این کارخانه از ۸۳۰۰ میلیارد تومان در ۱۰ ماهه سال جاری به ۱۵ هزار و ۱۸۵ میلیارد تومان رسیده است.

وی بیان کرد: تعداد ۱۵ پروژه با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۳۴۰۰ میلیارد تومان در دست اقدام و پیشرفت قرار دارد که از این مسیر اشتغالزایی خوبی را شاهد خواهیم بود.

مدیرعامل هلدینگ صدرتامین ادامه داد: تاسیس شتاب‌دهنده معدنی صدرفردا نیز از جمله اقدامات مهم هلدینگ بود که تنها در مسیر بومی‌سازی حدود ۲۰۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی در صنایع مختلف حاصل شده است.

سلیمانی گفت: تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان افتخار بزرگی برای ایران به شمار می‌رود و هم‌اکنون از این محصول استراتژیک در شش محور راه آهن کشور، استفاده می‌شود.

وی تصریح کرد: راه‌اندازی کوره بلند شماره یک از جمله سایر دستاوردهای ذوب‌آهن اصفهان است که با همت و تلاش شبانه‌روزی کارگران این شرکت به ثمر نشست.

مدیرعامل هلدینگ صدرتامین گفت: گواهی کشف معدن طلا در سیستان و بلوچستان، از سایر اقدامات هلدینگ بود که حدود ۷۳ میلیون تن ذخیره احتمالی برای آن برآورد شده است. انشاالله در اسفندماه کارخانه فرآوری طلا را احداث خواهیم کرد.

در ادامه منصور یزدی‌زاده به عوامل موثر بر قیمت سهم پرداخت و گفت: سهامداران علاقمند هستند انتظارات خود از بازار سرمایه تامین شود اما به دلیل چالش‌های مختلف به عنوان مثال شیوه‌نامه فولاد که بر تولید و صادرات ما تاثیر‌گذار است، این انتظارات محقق نمی‌شود.

وی افزود: طی جلسه هفته گذشته با مجمع نمایندگان استان، دغدغه‌های ذوب‌آهن در این خصوص مطرح شد تا انشاالله به شیوه‌ای عادلانه برنامه‌ریزی شود.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان تصریح کرد: محصولات این کارخانه مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا تولید می‌شود و صادرات مختلفی به کشورها صورت گرفته است.

یزدی‌زاده گفت: قرارداد صادرات محصول ریل به کشور افغانستان نیز منعقد شد تا ایران از واردکننده ریل به یک صادرکننده تبدیل شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با حمایت‌های خوب هلدینگ، معدن زغال را خریداری کرده‌ایم و در ذخیره مواد اولیه که قبلا فقط چند روز بود اکنون به اندکی ثبات رسیدیم اما تولید سه کوره، تامین پایدار مواد اولیه را می‌طلبد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.