جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024 ساعت ×
ضرورت حمایت از فولادسازان با نظام تعرفه‌ای
15 آذر 1400 - 9:40
شناسه : 21387
هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران متافو با حضور مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران افتتاح شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ذوب‌آهن
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در آیین افتتاحیه هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران متافو، اظهار داشت: دستاوردهای صنعت فولاد جزو بزرگ‌ترین افتخارات کشور به شمار می‌رود، زیرا صنعتی است که در کنار تامین نیاز داخل، ارز حاصل از صادرات آن نیاز صنایع پایین‌دستی کشور را تامین می‌کند. لذا در سال گذشته ۳۰ میلیون تن تولید انواع فولاد داشتیم و در هفت ماهه سال جاری نیز ۱۴٫۵ میلیون تن انواع فولاد تولید شد.

وی افزود: تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان افتخار جمهوری اسلامی ایران است و محصول دارای ارزش افزوده بالا به شمار می‌رود که این شرکت از دو سال پیش با ورود به تولید این محصول گامی موثر در راستای خودکفایی برداشته است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان خاطرنشان کرد: عنوان سیاست‌گذار در راستای حمایت از تولید نسبت به تدوین نظام تعرفه‌ای اقدام کرده‌ایم تا با محقق شدن این موضوع سهم خودمان را بیش از پیش در حمایت از تولید داخل ایفا کرده باشیم. وزارت صنعت، معدن و تجارت تامین زنجیره تولید از معدن تا محصول نهایی در دست اقدام دارد تا تولیدکنندگان فولاد کشور بدون دغدغه به تولید محصولات دارای ارزش افزوده بالا بپردازند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.