دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
ضرورت حمایت همه دستگاه‌های متولی برای اجرای طرح
27 اسفند 1399 - 13:00
شناسه : 9229
مدیرعامل آلومینیوم المهدی مطرح کرد؛ مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی، رشد بخش تولید در کشور را از جمله انگیزه‌های اصلی طرح «اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر» دانست و با اشاره به سرمایه‌گذاری 40 هزار میلیارد تومانی شرکت آلومنیوم المهدی، ضرورت حمایت همه دستگاه‌های متولی برای اجرای این طرح را ضروری دانست.
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، ضرورت توسعه بخش تولید لازمه رشد و استقلال اقتصادی است، در خصوص اهمیت بخش تولید و توسعه و رشد آن همین بس که چندین سال به عنوان محور اصلی در نامگذاری و سیاست‌های کشور مورد توجه قرار گرفته است. وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز با توجه به مسئولیت‌های خود در این زمینه به عنوان یکی از متولیان اصلی حوزه صنعت و معدن، طرح‌ها و برنامه‌های متعددی را برای حرکت در مسیر تعالی رشد اجرا کرده است و همچنان این مهم را دنبال می‌کند.

یکی از این طرح‌ها استفاده از سرمایه‌های بخش خصوصی و ظرفیت بنگاه‌های برتر کشور در توسعه بخش تولید به ویژه در حوزه‌های نیاز کشور در قالب «اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر» است؛ در حقیقت این طرح پس از ماه‌ها بررسی الگو‌های مختلف سرمایه‌گذاری در دنیا، ارزیابی شرایط اقتصادی و سرمایه‌گذاری کشور و رصد و پایش بخش تولید، صنایع و واردات به منظور شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و نیز ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی به مرحله اجرا در آمد و در نخستین فاز اجرای آن پنج تفاهم‌نامه‌ مجزا بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و پنج بنگاه اقتصادی بزرگ و برتر کشور، در مجموع به ارزش ۶٫۱ میلیارد دلار منعقد شد.

شرکت آلومینیوم المهدی با ظرفیت تولید ۱۶۳ هزار تن محصول در سال، در کنار شرکت شیرین عسل، ماشین سازی اراک، نفت سپاهان و شرکت صنعتی و معدنی چادرملو، چهار بنگاه اقتصادی هستند که در فاز اول اجرای این طرح مشارکت دارند.

استفاده از پتانسیل شرکت‌های خصوصی برای توسعه تولید

حمید مهتدی مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی این اقدام وزارت صنعت، معدن و تجارت را یک ابتکار عمل هوشمندانه در راستای ارتقا حوزه تولید دانست و گفت: هدف از طرح فوق این است تا شرکت‌هایی که توانایی و پتانسیل اجرای طرح‌های توسعه‌ای را دارند توسط وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت تحت حمایت قرار گیرند و در کنار آن با هماهنگی که با دستگاه‌های دیگر به عمل می‌آید، اهداف توسعه‎ای و تولیدی این شرکت‌ها تحقق یابد.

استقبال خوب بخش خصوصی از طرح «اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر»

مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی حمایت از واحدهای تولیدی و رشد بخش تولید در کشور را انگیزه و علت اصلی این طرح و امضای تفاهم‌نامه‌‌ها اعلام کرد و اذعان داشت: این اقدام از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی صنعت در کشور یک کار بسیار پسندیده‌ای است که از طرف بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌های تولیدی نیز به شدت مورد استقبال قرار گرفت و امیدوارم با عنایتی که به عمل می‌آید بتوانیم طرح‌های مورد نظر شرکت را اجرا و انجام دهیم.

اجرای پنج طرح به ارزش ۴۰ هزار میلیارد تومان توسط شرکت آلومنیوم المهدی

مهتدی در ادامه با ابراز امیدواری نسبت به موفقیت اجرای این طرح گفت: شرکت آلومینیوم المهدی پنج طرح به ارزش ۴۰ هزار میلیارد تومان را در مرحله اول در دستور کار قرار داده است که سرمایه‌گذاری در بخش نیروگاه، تولید بوکسیت و بیلت،کویل از جمله طرح‌هایی هستند و شرکت آلومینیوم المهدی آمادگی سرمایه‌گذاری در آن‌ها را اعلام کرده است که امیدواریم از پنج طرح اعلام شده، حداقل ۲ طرح را در سال ۱۴۰۰ به نتیجه برسانیم.

ضرورت حمایت همه دستگاه‌های متولی برای اجرای طرح

مدیرعامل آلومینوم المهدی در پایان صحبت‌های خود، رویکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت را در استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: در خصوص صنعت آلومینیوم نیاز به توجه بیشتر به صنایع زیردستی احساس می‌شود؛ و احداث صنایع زیردستی آلومینیوم به عنوان بازار مصرف محصولات تولید شده، ضروری به نظر می‌رسد؛ و در صورت حمایت متولیان در همه بخش‌ها و دستگاه‌ها از این طرح، این اقدام باعث حرکت رو به رشد صنایع و بخش تولید در کشور خواهد بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.