یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 21 April , 2024 ساعت ×
ضرورت دخالت علمی و عملی نظام مهندسی معدن در فعالیت‌های معدنی
27 آبان 1399 - 7:07
شناسه : 1607
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: ورود سازمان نظام مهندسی به فعالیت های معدنی در وجوه علمی و عملی ضروری است.
ارسال توسط :
پ
پ

حبیب امین زاده در حاشیه جلسه انتخاب هیات اجرایی هفتمین دوره انتخابات نظانم مهندسی معدن استان، افزود: انتظار می رود تشکیلات نظام مهندسی معدن در همه فعالیت های معدنی اعم از عملیات پی جویی برای یافتن کانسارها، اکتشاف و استخراج معادن، کانه آرایی کانسنگ و فرآوری مواد معدنی و متالورژی استخراجی راهکارهای علمی و عملی ارائه کند.

وی ادامه داد: استفاده از ذخایر مواد معدنی، منجر به کاهش منابع طبیعی شده و بکارگیری بهترین شیوه های علمی و رعایت اصول و قواعدفنی و مهندسی به منظور افزایش بهره وری منابع معدنی اهمیت زیادی دارد.

وی با بیان اینکه آینده معدن و معدنکاری باید از سوی مهندسان و کارشناسان آن ترسیم شود، اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی معدن برنامه های لازم برای تربیت کارشناسان و مسولان فنی متعهد را در دستور کار خود قرار دهد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان با اشاره به آغاز فرآیند هفتمین دوره انتخابات نظام مهندسی معدن، گفت: طبق برنامه زمانبندی، این انتخابات نیمه دوم اسفندماه سالجاری برگزار می شود.

امین زاده تاکید کرد: فرایند اجرایی انتخابات نظام مهندسی معدن در حال رصد است و با رفتارهای غیر قانونی برخورد خواهد شد.

به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجرات آذربایجان شرقی، در این جلسه آقایان وحید ورشوچی، صمد قلمی، مجتبی منافی، سجاد حیدری و علی معزز از بین ۱۳ کاندید، به عنوان اعضای هیات اجرایی انتخابات هفتمین دوره نظام مهندسی معدن استان آذربایجان شرقی انتخاب شدند.

هیات اجرایی متشکل از افراد منتخب، برخی از مدیران سازمان صمت استان و نماینده وزارت صنعت معدن و تجارت، نظارت بر روند اجرای صحیح و قانونی انتخابات را برعهده خواهند داشت.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.