شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
ضرورت رعایت مدیریت دارایی‌های فیزیکی در نفت خزر
20 خرداد 1400 - 11:12
شناسه : 13550
معاون شرکت نفت خزر عنوان کرد؛ معاون شرکت نفت خزر در نشستی مشترک با روسای منطقه عملیاتی خزر در بهشهر گفت: این شرکت با تهیه بسترهای لازم و ایجاد نرم‌افزارهای مورد نظر، جزو شرکت‌های پیشرو در زمینه رعایت نظام‌نامه مدیریت دارایی فیزیکی صنعت نفت است.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مهرداد اکبری معاون شرکت نفت خزر با اشاره به جایگاه مهم این شرکت در شمال کشور، اظهار داشت: روزآمد بودن، چابکی و آمادگی شرکت نفت خزر در پیشبرد همکاری‌های منطقه‌ای نقش حیاتی دارد و از این رو تلاش کارکنان منطقه عملیاتی در حفظ و نگهداری ناوگان دریایی به‌عنوان دارایی مهم شرکت ملی نفت ایران در دریای خزر حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه باید نگاه‌ها به خزر صنعتی معطوف شود، به الزام رعایت نظام‌نامه مدیریت دارایی فیزیکی در صنعت نفت اشاره کرد و افزود: شرکت نفت خزر با تهیه زمینه‌های لازم و ایجاد نرم‌افزار مورد نظر، جزو شرکت‌های پیشرو در زمینه رعایت نظام‌نامه مدیریت دارایی فیزیکی صنعت نفت است. در این راستا مدیریت یکپارچه دارایی‌ها در صنعت نفت به کاهش هزینه‌ها، افزایش طول عمر تاسیسات و تجهیزات، افزایش بهره‌وری، افزایش ایمنی، مصرف بهینه انرژی و بهبود تعامل با محیط زیست می‌انجامد.

معاون شرکت نفت خزر با اشاره به اهمیت موضوع آرشیو فنی در منطقه عملیاتی خزر، گفت: سیستم جدید تحت عنوان p.m.p در مدیریت پروژه‌ها بیانگر این موضوع است که در این سیستم همه امکانات، تجهیزات، اسناد و مدارک شرکت که همان دارایی‌های موجود هستند حائز اهمیت است و باید به آن با نگاه علمی‌تر پرداخته شود.

اکبری بیان کرد: امیدواریم با توجه به کسب توانمندی‌های علمی و ارتقای ظرفیت‌های اجرایی در صنایع فراساحل خطه شمال کشور، از طریق تقویت زیرساخت‌ها در امور لجستیک دریایی گام‌های موثری در زمینه فعالیت‌های اکتشافی در آب‌های عمیق دریای خزر و تحقق اهداف جمهوری اسلامی در این حوزه برداشته شود.

راه‌اندازی مرکز اسناد در نفت خزر

محمد ترابی رییس منطقه عملیاتی نفت خزر نیز در این نشست با اشاره به تاسیس مرکز اسناد در این منطقه عملیاتی، اذعان داشت: با توجه به دستورعمل‌های موجود در صنعت نفت مبنی بر راه‌اندازی آرشیو اسناد فنی و اختصاص فضای مورد نیاز بر اساس استانداردهای لازم، با همکاری  اچ‌اس‌ئی اقدام به راه‌اندازی مرکز اسناد کرده‌ایم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در مناطق عملیاتی صنعت نفت که در اثر وقوع حوادثی همچون آتش‌سوزی بارها شاهد معدوم شدن اطلاعات یک سازمان بوده‌ایم، از این رو با شناسایی نقاط ضعف نسبت به آرشیو فنی موجود در منطقه عملیاتی خزر مکاتبات موثری در حوزه پدافند غیرعامل و ایمنی برای تامین اعتبار، به‌روزرسانی و برطرف کردن موانع با شرکت ملی نفت ایران داشته‌ایم که بر این اساس با همکاری واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات و اچ‌اس‌ئی توانستیم سیستم‌های موجود در منطقه اعم از اتاق سرور آی‌تی و مدیریت بحران را تجمیع و به سیستمی واحد تبدیل کنیم.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.