سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
طرح افزایش تولید میدان نفت‌شهر به خط پایان نزدیک است
20 آبان 1400 - 11:29
شناسه : 20370
مجری طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید نفت شرکت نفت مناطق مرکزی گفت: عملیات اجرایی طرح نگهداشت و افزایش تولید از میدان نفت‌شهر در قالب قرارداد EPC-EPD با ۷۵ درصد پیشرفت فعلی، در شرف تکمیل قرار گرفته است.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، پرویز صالح‌وند مجری طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید نفت شرکت نفت مناطق مرکزی ایران درباره فعالیت‌های توسعه‌ای میدان نفت‌شهر، اظهار داشت: طرح نگهداشت و افزایش تولید این میدان به‌عنوان نخستین طرح از مجموعه طرح‌های EPC-EPD شرکت نفت مناطق مناطق مرکزی ایران تکمیل می‌شود.

وی افزود: این طرح در قالب حفاری یک حلقه چاه جدید و چهار حلقه چاه تعمیری موجود با اعتبار ۳۰ میلیون دلار در قالب مهندسی، اجرا و کالای طرح در بخش‌های روسطحی و زیرسطحی تعریف و مراحل اجرایی آن از ابتدای سال ۱۳۹۸ آغاز شد، هم‌اکنون نیز کل عملیات اجرایی زیرسطحی طرح به اتمام رسیده و حدود سه هزار و ۵۰۰ متر حفاری روی چاه‌ها اجرا شده و طی یکماه آینده با نصب تسهیلات سرچاهی آخرین حلقه چاه این طرح به مراحل پایانی می‌رسد.

مجری طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید نفت شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در پایان درباره اهمیت اجرای طرح توسعه میدان نفت‌شهر، خاطرنشان کرد: با وجود پیچیده بودن این میدان از لحاظ مهندسی مخزن، زمین‌شناسی، بالا بودن ریسک مخاطرات عملیات حفاری، مشترک بودن آن با کشور عراق و لزوم پاکسازی محل اجرای طرح از مهمات باقی‌مانده از جنگ تحمیلی و با وجود تحریم‌ها و شرایط ویروس کرونا، عملیات اجرایی طرح بدون وقفه انجام شده است. البته یکی از نقاط قوت این طرح تامین به‌موقع همه کالاهای زیرسطحی است.

گفتنی است، میدان نفتی مشترک نفت‌شهر در استان کرمانشاه در ۶۰ کیلومتری شهرستان قصر شیرین واقع شده و در سال ۱۳۰۲ کشف شده و در سال ۱۳۲۶ به بهره‌برداری رسیده است، تاکنون مقادیر زیادی از نفت میدان تخلیه شده، اما فعالیت برای تولید بیشتر در قالب قرارداد EPC-EPD به‌منظور استفاده بهینه از تاسیسات در حال اجراست.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.