دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
طرح زیست‌محیطی سیمیدکو در شرق کشور
11 مرداد 1401 - 21:37
شناسه : 30885
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان از طرح بزرگ زیست‌محیطی احداث، بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات فاضلاب شهر خواف بازدید کرد.
ارسال توسط : منبع : روابط‌عمومی شرکت فولاد خوزستان
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، این طرح با سرمایه‌گذاری سیمیدکو، از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ فولاد خوزستان در شهر خواف استان خراسان رضوی، از ابتدای سال جاری با حضور نماینده عالی دولت در سفر ریاست محترم جمهور به خواف، کلنگ‌زنی شد. نیاز زیست‌محیطی به تصفیه‌خانه در کنار امکان استفاده مجدد از فاضلاب‌ها به دلیل محدودیت منابع آبی، موجب شده است تا ایجاد تاسیسات جمع‌آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب، مورد توجه بیشتری واقع شود. 

با توجه به قرارگیری شهرستان خواف در منطقه کم‌بارش و بیابانی و کمبود منابع آب زیرزمینی در این منطقه، مجتمع کارخانجات سیمیدکو با در نظر گرفتن مزایای استفاده از پساب در سیکل تولید خود که موجب کاهش استفاده از منابع آب زیر‌زمینی، کمک به بهداشت عمومی شهر و همچنین وجود مزایای عام‌المنفعه، تصمیم بر آن شد که با همکاری آبفای استان خراسان رضوی، اقدام به اجرای طرح احداث، بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات فاضلاب شهر خواف به روش بیع متقابل کند.

مدیرعامل فولاد خوزستان، اجرای این طرح بزرگ را مهم‌ترین دستاورد سیمیدکو در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی برشمرد و بر بسیج تمامی امکانات و تجهیزات برای تکمیل و بهره‌برداری سریع‌تر آن تاکید کرد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.