دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
طرح EMP سیمیدکو به عنوان طرح پژوهشی برتر ۱۴۰۰ انتخاب شد
28 دی 1400 - 13:04
شناسه : 23262
طرح مطالعات مدیریت محیط زیست (EMP) شرکت سیمیدکو با همکاری دانشگاه خوارزمی به عنوان طرح پژوهشی برتر صنعتی در سال ۱۴۰۰ توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شناخته شده است.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد خوزستان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، در همایش گرامی داشت هفته پژوهش و تکریم مقام پژوهشگران که روز سه‌شنبه ۲۱ دی‌ماه ۱۴۰۰ در سالن ابوریحان دانشگاه خوارزمی با حضور علی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، طرح مطالعات مدیریت محیط زیست (EMP) شرکت سیمیدکو به عنوان طرح پژوهشی برتر صنعتی در سال ۱۴۰۰ انتخاب شناخته شد و در همین راستا از محمد مدنی فر مدیرعامل شرکت سیمیدکو تجلیل به عمل آمد.

براساس این گزارش، این طرح به بررسی وضعیت محیط‌زیستی کارخانجات سیمیدکو و منطقه صنعتی سنگان، راهکارهای کنترل آلاینده‌های موجود و کاهش میزان آن‌ها پرداخته است که پس از بررسی در کمیته ارزیابی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی، به تصویب رسید. همچنین با توجه به نحوه نمونه‌برداری، نقاط نمونه‌گیری، روش‌های آنالیز داده‌ها و ارائه راهکارهای استاندارد کنترلی به منظور کاهش آلاینده‌های محیط زیستی در راستای حفظ محیط زیست در کنار تولید مستمر و پایدار، توسط تیم تحقیقاتی شرکت سیمیدکو و اعضای هیات علمی دانشگاه خوارزمی (دانشکده علوم زیستی)، این طرح مطالعاتی به عنوان طرح پژوهشی برتر توسط وزارت علوم انتخاب

شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد (سیمیدکو)، همراه با تولید پایدار، اصل صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست را  در اولویت برنامه‌های خود قرار داده و طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته گام‌های موثری را بر خواهد داشت. این شرکت با اقداماتی موثر نظیر راه‌اندازی کارخانه فیلتراسیون و آبگیری از باطله که یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های زیست‌محیطی کشور است و همچنین آغاز به کار پروژه احداث شبکه جمع‌آوری، تصفیه‌خانه و شبکه فاضلاب شهر خواف در سال جاری، گام‌های بزرگی در حفظ و حراست از محیط زیست و منابع آبی شهرستان انجام داد.

گفتنی است، سیمیدکو از تولیدکنندگان فعال کنسانتره و گندله کشور است که در منطقه معدنی سنگان شهرستان خواف استان خراسان رضوی به فعالیت می‌پردازد. این مجموعه از شرکت‌های تابعه گروه فولاد خوزستان است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.