سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
طلای جهانی بر مدار سقوط
26 تیر 1402 - 16:08
شناسه : 35026
قیمت طلا امروز دوشنبه 26 تیر ماه با افزایش ارزش دلار کاهش یافت؛ اگرچه سرمایه‌گذاران بر روی توقف فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره تمرکز می‌کنند.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش «فلزات‌نیوز»، بهای هر اونس طلا با ۲.۷ درصد کاهش، به یک هزار و ۹۵۱ دلار و ۶۰ سنت رسید که حدود ۱۱ دلار کمتر از بالاترین سطح سه ماهه روز جمعه ۱۴ جولای بود. قیمت طلای آمریکا با ۰.۱۴ درصد کاهش، به یک هزار و ۹۵۲ دلار و ۶۰ سنت رسید.

دلار بالاتر از پایین‌ترین سطح خود در آوریل ۲۰۲۲ قرار گرفت و طلا را برای دارندگان سایر ارزها گران‌تر کرد.

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار در سیتی ایندکس بیان کرد: افزایش قیمت طلا پس از کاهش قیمت مصرف‌کننده متوقف شده است و این پتانسیل را برای اصلاح فنی به منطقه یک هزار و ۹۴۰ تا یک هزار و ۹۵۰ دلار باقی می‌گذارد.

داده‌های هفته گذشته در ایالات‌ متحده آمریکا، به روند کاهش تورم اشاره کرد زیرا قیمت‌های مصرف‌کننده با کندترین سرعت در بیش از دو سال گذشته رشد کردند.

انتظار می‌رود هفته آینده فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا افزایش داشته باشند و بانک مرکزی ایالات‌ متحده احتمالا قبل از کاهش در سال آینده متوقف می‌شود؛ در حالی که در اروپا افزایش دیگری پیش‌بینی شده است. نرخ‌های بهره پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را کاهش می‌دهد.

اقتصاد چین به عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده طلا، در سه ماهه دوم با سرعت ضعیفی رشد کرد و از رشد ۲.۲ درصد در سه ماهه اول، به ۰.۸ درصد رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۶ درصد کاهش، به ۲۴ دلار و ۷۸ سنت، پلاتین با ۰.۸ درصد کاهش، به ۹۶۳ دلار و ۹۵ سنت و پالادیم با ۰.۶ درصد کاهش، به یک هزار و ۲۶۳ دلار  و ۲۶ سنت رسید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.