پنج شنبه, ۱۰ اسفند , ۱۴۰۲ Thursday, 29 February , 2024 ساعت ×
طلای جهانی در امان ماند
05 شهریور 1402 - 16:40
شناسه : 35668
طلای جهانی امروز یکشنبه پنجم شهریور ماه، پیش از انتشار آمارهای اقتصادی متفاوت از ایالات متحده آمریکا و در حالی که فعالان بازار در انتظار اظهار نظر روسای بانک‌های مرکزی بزرگ بودند، بهترین عملکرد خود طی 6 هفته گذشته را ثبت کرد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش «فلزات‌نیوز»، قیمت طلا پیش از تعطیلی بازار اندکی کاهش یافت زیرا معامله‌گران تا حد زیادی از دلار در آستانه سیگنال‌های بیشتر در مورد سیاست پولی ایالات‌ متحده از سمپوزیوم جکسون هول حمایت کردند؛ اگرچه نشانه‌هایی از ضعیف‌ شدن رشد، همچنان طلا را بالاتر از سطوح کلیدی نگه داشته است.

با این حال، چشم‌انداز فلز زرد به دلیل افزایش نرخ‌های بهره ایالات‌ متحده آمریکا نامشخص بود. ارزش دلار در روز جمعه ۲۵ آگوست ۲۰۲۳ به بالاترین حد دو ماه اخیر رسید؛ در حالی که بازدهی خزانه‌داری به بالاترین حد در چند دهه گذشته افزایش یافت.

داده‌های شاخص مدیران خرید، تولید و خدمات از اقتصادهای بزرگ بسیار پایین‌تر از تخمین‌ها گزارش شد که از افزایش قیمت طلا حمایت می‌کرد.

با این حال، تعداد آمریکایی‌هایی که درخواست‌های جدید برای دریافت مزایای بیکاری ارائه کردند، برای دومین هفته متوالی کاهش یافت. اطلاعات سفارش‌های کالاهای بادوام اصلی ایالات متحده نیز بهتر از انتظارات گزارش شد.

دو مقام فدرال رزرو به طور آزمایشی از جهش بازدهی بازار اوراق قرضه به عنوان چیزی که می‌تواند مکمل کار بانک مرکزی برای کاهشی شدن اقتصاد و بازگرداندن تورم به هدف ۲ درصد باشد، استقبال کردند و البته افزودند که شانس خوبی برای افزایش نرخ بهره وجود ندارد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.