شنبه, ۱۶ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 6 July , 2024 ساعت ×
طلا از صعود قیمت بازماند
24 فروردین 1401 - 11:18
شناسه : 26570
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا امروز چهارشنبه 24 فروردین ماه 1401، پس از افزایش یک درصدی، ثابت ماند؛ زیرا بازدهی خزانه‌داری پس از اینکه داده‌های تورم ایالات متحده و نگرانی‌ها در مورد مناقشه اوکراین از پیشنهادهای امن حمایت لازم را به عمل آورد، کاهش پیدا کرد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، هر اونس طلا پس از رسیدن به اوج قیمت نزدیک به یک ماهه یعنی یک هزار و ۹۷۸ دلار و ۲۱ سنت در روز سه‌شنبه ۲۳ فروردین ماه ۱۴۰۱، با افزایش ۳.۹ درصدی به یک هزار و ۹۷۰ دلار و ۱۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۲۰ درصد افزایش به یک هزار و ۹۷۱ دلار و ۱۰ سنت رسید.

بازدهی خزانه‌داری ایالات ‌متحده کاهش یافت و بازدهی خزانه‌داری ۱۰ ساله در مسیر اولین کاهش خود قرار گرفت؛ قیمت‌های مصرف‌کننده ماهانه ایالات‌ متحده در ماه مارس به بیشترین میزان در ۱۶ سال گذشته افزایش یافت؛ زیرا جنگ روسیه و اوکراین قیمت سوخت را به بالاترین حد خود رساند و این موضوع را برای افزایش۵۰ واحدی نرخ بهره از سوی فدرال رزرو در ماه آینده تقویت کرد.

در حالی که طلا به عنوان محافظ در برابر تورم در نظر گرفته می‌شود، نرخ بهره و بازده بالاتر ایالات ‌متحده هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می‌دهد. شاخص دلار آمریکا با محدود کردن رشد طلا، نزدیک به بالاترین حد خود در ماه می ۲۰۲۰ در نوسان بود و باعث شد طلا برای دیگر دارندگان ارز جذابیت کم‌تری داشته باشد.

شایان ذکر است که دارایی‌های بزرگ‌ترین صندوق قابل معامله با پشتوانه طلا در جهان، ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۰۹۳.۱۰ تن رسید. در بازار سایر فلزات ارزشمند، نقره با بهای ۲۵ دلار و ۳۶ سنت در هر اونس ثابت شد و پلاتین با ۰.۳ درصد افزایش به ۹۶۸ دلار و ۱۷ سنت و پالادیم ۱.۱ درصد افزایش یافت و به دو هزار و ۳۵۰ دلار و ۶۸ سنت رسید.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.