دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
طلا از مرز ۲ هزار دلار عبور کرد
16 اسفند 1400 - 10:07
شناسه : 25444
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی برای نخستین بار در یک سال و نیم گذشته تحت تاثیر تقاضا برای خرید دارایی امن در پی تشدید بحران روسیه و اوکراین، به بیش از دو هزار دلار در هر اونس صعود کرد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۹ درصد، به یک هزار و ۹۸۶ دلار و ۸۳ سنت رسید در حالی که در زمان گشایش بازار به دو هزار دلار و ۶۹ سنت صعود کرده بود که بالاترین قیمت از ۱۹ ماه اوت سال ۲۰۲۱ بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، بهای هر اونس طلا ۱.۳ درصد افزایش یافت و به یک هزار و ۹۹۲ دلار رسید. بهای معاملات این بازار هفته گذشته بیش از ۴ درصد افزایش داشت.

ایلیا اسپیواک استراتژیست ارزی شرکت دیلی فارکس در این باره، اظهار داشت: ریسک گریزی سرمایه‌گذاران تحت تاثیر مسائل ژئوپلیتیکی بوده و بنابراین منعکس‌کننده تقاضا برای دارایی‌های غیرکاغذی است.

جنگ روز یکشنبه برای دومین روز متوالی مانع تخلیه دو هزار نفر از شهر تحت محاصره ماریوپول در اوکراین شد و در این راستا ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه اعلام کرده است عملیات روسیه ادامه پیدا خواهد کرد مگر اینکه کی‌یف تسلیم شود.

بر اساس گزارش رویترز، موجودی طلای «اس پی دی آر گلد تراست» که بزرگ‌ترین صندوق ETF تحت پشتوانه طلا در جهان است روز جمعه ۰.۴ درصد رشد کرد و به ۱۰۵۴.۳ تن رسید که بالاترین میزان از اواسط ماه مارس سال ۲۰۲۱ بود.

همچنین وانگ تائو تحلیلگر فنی رویترز پیش‌بینی کرد اونس طلا ممکن است به صعود تا مرز ۲۰۶۵ دلار ادامه دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۴.۳ درصد صعود کرد و به سه هزار و ۱۳۰ دلار و۱۶ سنت رسید در حالی که ابتدای معاملات تا مرز سه هزار و ۱۷۲ دلار و ۲۲ سنت صعود کرده بود. بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۲۵ دلار و ۷۶ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با دو درصد افزایش، در یک هزار و ۱۴۳ دلار و ۴۷ سنت ایستاد.

گفتنی است، روسیه در ۴۰ درصد از تولید جهانی پالادیم که در ساخت مبدل‌های کاتالیتیکی خودرو استفاده می‌شود، سهم دارد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.