چهارشنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022 ساعت ×
طلا باردیگر عقب‌نشینی کرد
21 اسفند 1400 - 14:12
شناسه : 25648
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت فلز گرانبهای طلا در روز جمعه با توجه به اظهارات ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه در مورد پیشرفت در مذاکرات با اوکراین عقب‌نشینی کرد، زیرا تقاضا برای این دارایی امن را کاهش داد و به دلیل احتمال افزایش نرخ‌های بهره آمریکا تحت فشار بیشتری قرار گرفت.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری به یک هزار و ۹۹۱ دلار و ۱۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار در روز گذشته یک هزار و ۹۸۳ دلار و ۶۰ سنت بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، بهای هر اونس طلا به یک هزار و ۹۹۲ دلار و ۱۰ سنت رسید و روز گذشته بهای هر اونس طلا با ۰.۶۹ درصد کاهش، یک هزار و ۹۸۴ دلار و ۶۰ سنت بسته شده بود. این بروزرسانی قیمت طلا در ساعت ۸ و ۲۵ دقیقه صبح به وقت شرقی است.

روز جمعه هر اونس طلا با ۱.۱ درصد کاهش به یک هزار و ۹۷۳ دلار و ۸۰ سنت رسید، اما همچنان منتظر افزایش هفتگی حدود ۰.۳ درصدی بود، زیرا نگرانی‌ها در مورد روند مناقشه اوکراین سرمایه‌گذاران را نگران کرده بود. قیمت طلای آمریکا با ۰.۹ درصد کاهش به ۱۹۸۱.۸۰ دلار رسید.

بر اساس گزارش FedWatch Tool CME، با افزایش تورم ایالات‌متحده در ماه فوریه، شرط‌بندی‌ها مبنی بر اینکه بانک مرکزی نرخ بهره یک شبه خود را حداقل ۲۵ واحد در ۱۶ ماه مارس افزایش خواهد داد، به ۹۴ درصد رسید. در همین حال، بازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات‌متحده افزایش یافت و هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را افزایش داد.

گفتنی است، هر اونس نقره با ۰.۵ درصد کاهش به ۲۵.۷۶ دلار رسید و پلاتین با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۰۶۹.۸۰ دلار رسید، اما به سمت بزرگ‌ترین کاهش هفتگی خود از ماه نوامبر پیش رفت.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.