چهارشنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۱ Wednesday, 30 November , 2022 ساعت ×
طلا بدون تغییر ماند
14 شهریور 1401 - 14:05
شناسه : 31519
قیمت طلا امروز دوشنبه 14 شهریور ماه، پس از جهش ۱.۲ درصدی در جلسه قبل ثابت باقی ماند زیرا سرمایه‌گذاران محتاط در مسیر افزایش نرخ فدرال رزرو آمریکا، به دنبال داده‌های شغلی متفاوت تمرکز کردند.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، بهای هر اونس طلا با ۲.۸ درصد کاهش، به یک هزار و ۷۰۹ دلار و ۷۰ سنت رسید و طلای آمریکا نیز با ۰.۱۶ درصد کاهش، یک هزار و ۷۱۰ دلار و ۷۰ سنت قیمت‌گذاری شد.

به نظر می‌رسد فدرال رزرو به افزایش شدید نرخ بهره در ماه‌های آینده برای کاهش تورم پایبند است اما افزایش بیکاری در ایالات‌ متحده و کاهش رشد دستمزد، معامله‌گران را شرط‌بندی کرده است که هزینه‌های استقراض در سال آینده ممکن است به اندازه پیش‌بینی‌های قبلی بالا نرود.

کارفرمایان ایالات‌ متحده در ماه اگوست بیش از آنچه انتظار می‌رفت، نیرو استخدام کردند اما رشد متوسط دستمزد و افزایش نرخ بیکاری به ۳.۷ درصد نشان داد که بازار کار شروع به کاهش کرده است.

نرخ بهره بالاتر هزینه فرصت نگهداری شمش غیر بازده را افزایش می‌دهد و دلار را تقویت می‌کند. شاخص دلار ۰.۱ درصد کاهش یافت که پیش از این به اوج خود در ۲۰ سال گذشته رسیده بود.

شورای سرمایه‌گذاری جهانی پلاتین امروز دوشنبه ۱۴ شهریور ماه اعلام کرد که محموله‌های قوی‌تر از حد انتظار پلاتین به چین در نیمه اول سال، باعث کمبود در سایر نقاط شده است زیرا عرضه ناشی از معادن و بازیافت کاهش یافته است.

بر اساس گزارشی از ایسنا، دارایی‌های «اس‌پی‌دی‌آر گلد تراست»، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، در روز جمعه ۱۱ شهریور ماه کاهش یافت.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره ثابت باقی ماند و به ۱۸ دلار و سه سنت در هر اونس رسید. پلاتین ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۸۳۳ دلار و ۳۴ سنت و پالادیم با ۰.۳ درصد کاهش، به دو هزار و ۱۵ دلار و ۸۱ سنت رسید.

انتهای پیام//

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.