شنبه, ۸ بهمن , ۱۴۰۱ Saturday, 28 January , 2023 ساعت ×
طلا به مرز ۲ هزار دلار رسید
14 اسفند 1400 - 11:58
شناسه : 25335
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا ممکن است هفته جاری تحت تاثیر تقاضا برای دارایی امن به دلیل ادامه جنگ میان روسیه و اوکراین، به مرز دو هزار دلار در هر اونس صعود کند.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، جدیدترین نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز نشان داد همه تحلیلگران وال استریت نسبت به افزایش قیمت طلا در هفته جاری خوش‌بین هستند. اکثر سرمایه گذاران کوچک هم انتظار داشتند طلا در کوتاه مدت به قیمت بالاتری صعود کند.

شون لاسک یکی از مدیران شرکت والش تردینگ به کیتکونیوز، اظهار داشت: اگر طلا در فضای سرشار از ابهام و ریسک نتواند به دو هزار دلار صعود کند، در آن صورت نمی‌دانم چه کاری انجام خواهیم داد.

وی پیش‌بینی کرد قیمت طلا ۱۰ درصد از قیمت نهایی سال ۲۰۲۱ رشد کند. فضای فعلی هدف اولیه دو هزار و ۱۰ دلار را برای اونس طلا ایجاد کرده است.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت ۱۴ نفر شرکت کردند که همگی اعلام کردند انتظار دارند قیمت طلا در کوتاه مدت افزایش پیدا کند.

در این بین، ۱۰۱۳ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند که از میان آن‌ها ۷۱۴ نفر معادل ۷۰ درصد افزایش قیمت طلا و ۱۶۶ نفر معادل ۱۶ درصد کاهش قیمت را پیش‌بینی کردند در حالی که ۱۱۳ نفر معادل ۱۳ درصد نظری نداشتند.

این خوش‌بینی قوی در شرایطی ایجاد شد که بازار طلا هفته را با رشد چشمگیری به پایان برد. بهای هر اونس طلا در بازار معاملات آتی آمریکا روز جمعه با ۳۰ دلار و ۷۰ سنت معادل ۱.۶ درصد افزایش، در یک هزار و ۹۶۶ دلار و ۶۰ سنت بسته شد و این فلز ارزشمند بیش از ۴ درصد رشد هفتگی به ثبت رساند که بزرگ‌ترین رشد هفتگی از ماه ژوییه سال ۲۰۲۰ بود.

تحلیلگران عنوان کردند که تقاضا برای دارایی امن برای طلا تحت تاثیر جنگ در اروپای شرقی، عامل تاثیرگذار روی حرکت قیمت طلا است و سرمایه‌گذاران آمار اقتصادی مثبت را نادیده می‌گیرند.

قیمت طلا پس از انتشار آمار اشتغال بخش غیرکشاورزی آمریکا روی داد. آمار رسمی نشان داد اقتصاد آمریکا در ماه فوریه ۶۷۸ هزار شغل جدید ایجاد کرده و نرخ بیکاری به ۳.۹ درصد کاهش پیدا کرده است.

دارین نیوسام رییس شرکت دارین نیوسام آنالایز، گفت: اگرچه اتفاقات زیادی در جهان در جریان است، اما خوش‌بینی به افزایش قیمت طلا در مقطع فعلی منطقی به نظر می‌رسد. عوامل بنیادین یا فنی اهمیتی ندارند. این حقیقت که شاخص دلار آمریکا همچنان قوی‌تر می‌شود هم برای قیمت طلا اهمیتی ندارد. این تنها یکی از معدود زمان‌هایی هستند که هرچه برای درک بازارها استفاده می‌کنیم را کنار می‌گذاریم.

آدریان دی رییس شرکت مدیریت دارایی آدریان دی، عنوان کرد: وی به قیمت طلا در کوتاه مدت با وجود این حقیقت که بانک مرکزی آمریکا تا دو هفته دیگر قرار است نرخ بهره را افزایش دهد، خوش‌بین است. تا زمانی که جنگ در اوکراین ادامه دارد، طلا قوی خواهد بود و مسائل پولی را فعلا نادیده می‌گیرد.

فیلیپ استرایبل استراتژیست ارشد شرکت بلو لاین فیوچرز در پایان خاطرنشان کرد: اگرچه انتظار می‌رود قیمت طلا هفته جاری صعود کند، اما سرمایه‌گذاران در این سطوح قیمت بالا باید محتاط باشند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.