یکشنبه, ۱۳ اسفند , ۱۴۰۲ Sunday, 3 March , 2024 ساعت ×
طلا در کمین افزایش قیمت
24 مرداد 1400 - 10:18
شناسه : 16143
براساس گزارش‌های منتشر شده، تابستان امسال بازار طلا سرمایه‌گذاران را مدام غافلگیر کرده و در جدیدترین حرکت قیمتی خود، پس از مدت کوتاهی سقوط به مرز یک هزار و ۷۰۰ دلار، صعود کرد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، تحلیلگران به کیتکونیوز گفتند تغییر ۱۰۰ دلاری قیمت برای فضای بازار طلا که شاهد تجدید علاقه خریداران بوده، بسیار نوسانی است.

قیمت اونس طلا روز جمعه پس از اینکه شاخص اعتماد مصرفی دانشگاه میشیگان به ۷۰.۲ واحد سقوط کرد، بیش از ۲۵ دلار افزایش یافت. قرائت مایوس‌کننده این شاخص باعث ریزش دلار و افت بازده اوراق خزانه آمریکا شد که برای این فلز ارزشمند بسیار مثبت بود.

بارت میلک مدیر استراتژی جهانی تی دی سکیوریتز با اشاره به ریزش قیمت دلار آمریکا و افت شدید بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله و ۳۰ ساله، به کیتکونیوز گفت: بازار نسبت به اقتصاد و انتشار ویروس کرونای دلتا اندکی نگران شده است. اما اکنون منطقی است که فرض را بر آن بگیریم بانک مرکزی آمریکا به روی آمار اقتصادکلان متمرکز شده و اعلام تعدیل برنامه‌های محرک مالی به اندازه‌ای که بسیاری از افراد انتظار داشتند، قوی نخواهد بود.

اورت میلمان کارشناسان فلزات ارزشمند شرکت گینزویل کوینز بیان کرد: آمار تورم برای طلا مثبت بوده و نشان داده که فشار قیمت ممکن است مجدد اوج بگیرد. این به معنای آن خواهد بود که بانک مرکزی آمریکا ممکن است عجله چندانی برای مهار تورم نداشته باشد. علاوه بر این قیمت اونس طلا در پایین یک هزار و ۸۰۰ دلار فرصت عالی ورود به بازار برای خریداران بوده و بر مبنای فنی، این فلز ارزشمند را کاملا جذاب می‌کند. در این شرایط بهبود سریع قیمت طلا بسیار دلگرم‌کننده بود و در عرض چند ساعت طلا به بالای مرز یک هزار و ۷۰۰ دلار برگشت.

وی افزود: یک نشانه دیگر برای طلا، اوج‌گیری تقاضای فیزیکی در آسیاست و نشانه‌های کاملا مثبتی در بخش تقاضا وجود دارد. ما شاهد آن هستیم که روند فروش جواهرات و سکه طلا هند در مسیر درستی قرار دارد. این امر تقاضا برای خرید ارزان را تقویت خواهد کرد.

بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا ۲۶ دلار و ۴۰ سنت معادل ۱.۵ درصد افزایش یافت و در یک هزار و ۷۷۸ دلار و ۲۰ سنت بسته شد.

تی دی سکیوریتیز که چند هفته پیش به درستی فروش طلا را توصیه کرده بود، اکنون منتظر شکسته شدن مقاومت در سطح یک هزار و ۷۸۴ دلار است.

به گفته میلمان، در گذشته هنگامی که بازارها نسبت به این موضوع نگران می‌شدند، برای طلا شرایط مثبت بود. اما از سال ۱۹۷۱ قیمت طلا به موازات بدهی ملی افزایش پیدا کرد. مشکلات سقف بدهی همواره حل شده‌اند اما اگر بازار نگرانی پیدا کند و بدهی در اخبار بیشتر از یک مشکل به نظر برسد، وضعیت بازار طلا طبیعتا رو به بهبودی خواهد رفت. طلا یک پوشش ریسک در برابر سیاست‌های مالی تسهیلی دولت به شمار می‌آید.

گفتنی است، جانت یلن وزیر خزانه‌داری آمریکا هفته گذشته بار دیگر از کنگره خواست سقف بدهی کشور را افزایش داده یا معلق کند. این بیانیه در شرایطی صادر شد که تنش‌ها میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان اوج گرفته است.

آمار اقتصادی مهم هفته جاری

یکی از مهم‌ترین آمار اقتصادکلان خرده فروشی روز سه‌شنبه است که پیش‌بینی می‌شود کاهش ۰٫۳ درصدی ماه ژوییه را نشان دهد. لذا اگر شاهد کاهش بیشتری باشیم، طلا می‌تواند فرصت یک صعود بهتر را پیدا کند. همچنین شاخص تولید ایمپایر استیت نیویورک روز دوشنبه، تولید صنعتی روز سه‌شنبه، مجوزهای ساخت و شروع ساخت و ساز روز چهارشنبه و آمار متقاضیان بیمه بیکاری و شاخص تولید فیلادلفیا رزرو روز پنج‌شنبه منتشر خواهد کرد.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، همچنین دیدار مجازی «تیچر تاون هال» با حضور جروم پاول رییس بانک مرکزی آمریکا در روز سه‌شنبه و انتشار گزارش نشست کمیته بازار آزاد فدرال در روز چهارشنبه موضوعات دیگر مورد توجه بازار خواهند بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.