یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲ Sunday, 25 February , 2024 ساعت ×
طلا مقابل دلار ایستاد
26 اردیبهشت 1401 - 11:55
شناسه : 27821
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلای جهانی با کاهش در ر شد دلار، نسبت به پایین‌ترین سطح در سه ماه گذشته افزایش پیدا کرد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، قیمت طلا امروز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، از پایین‌ترین سطح سه ماه گذشته که در جلسه گذشته به ثبت رسیده بود افزایش یافت؛ زیرا دلار ضعیف‌تر بر فشار ناشی از بازدهی بالاتر خزانه‌داری آمریکا غلبه کرد.

بهای هر اونس طلا در ابتدای بازگشایی بازار با ۰.۳ درصد افزایش  به یک هزار و ۸۱۵ دلار و ۶۹ سنت در هر اونس و طلای آمریکا با ۰.۲ درصد افزایش به یک هزار و ۸۱۲ دلار و ۲۰ سنت رسید. بهای هر اونس طلا در ساعت ۷ صبح به وقت شرقی، با ۰.۶ درصد کاهش به یک هزار و ۸۱۱ دلار و ۶۰ سنت دست یافت و در بازار معاملات آتی آمریکا نیز با ۰.۳ درصد کاهش، یک هزار و ۸۱۲ دلار و ۶۰ سنت را ثبت کرد. طلا در روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه، بیش از یک درصد کاهش یافت، به پایین‌ترین حد خود از ماه فوریه تاکنون رسید و چهارمین کاهش هفتگی متوالی خود را رقم زد.

دلار امروز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، پس از کاهش در جلسه قبل ثابت ماند، اما دلار آمریکا همچنان افزایش هفتگی متوالی را طی هفته گذشته به دلیل نگرانی از رشد اقتصاد جهانی ثبت کرد. دلار قوی باعث می‌شود طلای امن رقیب برای خریدارانی که سایر ارزها را دارند جذابیت کمتری داشته باشد. بازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات ‌متحده برای دومین جلسه متوالی افزایش یافت و تقاضا برای طلای بدون بهره را محدود کرد.

لورتا مستر رییس فدرال رزرو کلیولند، روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه، اظهار داشت: قبل از اینکه مقامات فدرال رزرو بتوانند با خیال راحت به این نتیجه برسند که تورم به اوج خود رسیده است، باید برای چند ماه کاهش یابد. در صورتی که داده‌ها بهبودی نشان ندهند، این آمادگی را داریم تا افزایش سریع‌تر نرخ بهره را تا جلسه سپتامبر فدرال رزرو در نظر بگیریم.

اگرچه شمش به عنوان یک محافظ تورم در نظر گرفته می‌شود، اما شمش به افزایش نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت ایالات ‌متحده و بازده اوراق قرضه که هزینه فرصت نگهداری آن را افزایش می‌دهد، حساس است.

شاخص منطق مصرف‌کننده ایالات‌ متحده در اوایل ماه می به پایین‌ترین سطح خود در نزدیک به ۱۱ سال اخیر سقوط کرد؛ زیرا نگرانی‌ها در مورد تورم ادامه داشت، اما مخارج خانوارها همچنان با بازار کار قوی و پس‌انداز هنگفت که باید اقتصاد را در حال توسعه نگه دارد، حمایت می‌شود.

شایان ذکر است که در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۵ درصد رشد به ۲۱ دلار و ۱۷ سنت، پلاتین با ۱.۳ درصد افزایش به ۹۵۰ دلار و ۸۴ سنت و پالادیم با ۰.۷ درصد رشد به ۱۹۵۷ دلار و ۸۸ سنت رسید.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.