شنبه, ۵ اسفند , ۱۴۰۲ Saturday, 24 February , 2024 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
طی تفاهم‌نامه‌ای مجتمع مس شهربابک به شورای پژوهشی ایمیدرو پیوست
05 دی 1401 - 16:04
شناسه : 31899
در گردهمایی نوآوری و فناوری «مسینو» این تفاهم‌نامه با حضور رئیس انجمن مس ایران، مدیران مجتمع مس شهربابک و شرکت‌های دانش بنیان فی‌مابین مدیریت آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو و مجتمع مس شهربابک دوشنبه 28 آذرماه منعقد شد.
ارسال توسط : منبع : ایلنا
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، بر اساس این تفاهم‌نامه، همکاری‌های دو جانبه درخصوص احصا نیازهای فناورانه و ایده‌های ارزش آفرین در بخش‌های مرتبط با معادن مس و صنایع آن همچنین تبادل اطلاعات در خصوص آخرین دستاوردهای پژوهشی حوزه مس با حفظ حقوق مادی و معنوی طرفین توسعه خواهد یافت.

در ادامه غلامرضا ملاطاهری مدیر پژوهش و فناوری سازمان ایمیدرو با اشاره به رویکرد استفاده از ظرفیت شرکت‌های صنعتی به منظور انجام پروژه‌ها به‌صورت هماهنگ و تاسیس شورای پژوهش سازمان ایمیدرو، اظهار داشت: خروجی ظرفیت ایجاد شده برای هم‌اندیشی و همگرایی، اجرای چندین پروژه بزرگ و ایجاد تفاهم‌نامه بین شرکت‌ها به منظور اشتراک‌گذاری داده‌ها و اطلاعات است.

بهرام شکوری دبیر انجمن مس ایران نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از فعالیت‌های پژوهشی شرکت‌های دانش‌بنیان و نقش آنها در ایجاد صرفه اقتصادی در پروسه تولید، به بررسی موارد موثر بر افزایش تولید و کاهش هزینه‌ها پرداخت.

یاورزاده کارشناس ارشد امور تحقیق و توسعه مجتمع مس شهربابک نیز با مروری بر فعالیت‌های صورت گرفته این مجموعه، گزارشی از پروژه‌های شاخص مجتمع طی سالهای اخیر ارائه کرد.

تعدادی از شرکت‌های دانش بنیان نظیردیده‌رایان صنعتی اصفهان، کانی گستر ماد و بنیان فرآورش پارسه در این جلسه، از فعالیت‌های خود در زمینه نوآوری برای حاضرین گزارشی را ارائه و طرح‌های خود را تشریح کردند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.