شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 22 June , 2024 ساعت ×
طی ۸ هفته اخیر بازار طلا شاهد افزایش قیمت بود
15 دی 1399 - 8:09
شناسه : 4800
در حالی که افزایش موارد ابتلا به کرونا و چشم انداز اقدامات کنترل کننده بیشتر برای مهار کرونا سرمایه گذاران را بار دیگر به سمت بازار طلا سوق داده است، قیمت طلا پس از عبور از رقم ۱۹۰۰ دلار امروز به بالاترین رقم ۸ هفته اخیر رسید.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرگزاری تسنیم، قیمت هر اونس طلا امروز با ۱.۲۱ درصد رشد به ۱۹۲۱ دلار و ۷۱ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه نیز با ۱.۶۵ درصد رشد به ۱۹۲۶ دلار و ۳۰ سنت رسید.
نتایج یک تحقیق نشان می دهد که رشد فعالیت های اقتصادی در بخش صنعتی چین کند شده و این مسئله تردیدهایی را در مورد ترمیم سریع اقتصاد جهانی ایجاد کرده است. سرمایه گذاران همچنین در انتظار آمارهای اقتصادی ای هستند که امروز قرار است در اروپا و آمریکا منتشر شود.
دومینیک اشنایدر تحلیلگر بازار طلا در موسسه مدیریت دارایی یو بی اس گفت: «برخی آمارهای چالش برانگیز در حوزه اقتصاد کلان سبب رشد قیمت طلا شده است. شاخص های مدیران خرید ماه دسامبر می تواند نشان دهنده تضعیف روند ترمیمی باشد، زیرا ویروس کووید-۱۹ همچنان در حال به بار آوردن تلفات در امریکا و اروپاست.»
بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس از احتمال وضع مقررات سختگیرانه تر کرونایی سخن گفته و این مسئله به رشد قیمت طلا کمک کرده است.
اشنایدر گفت: «بازگشت به وضعیت عادی به مدد واکسن در زودترین زمان ممکن در نیمه دوم سال اتفاق خواهد افتاد. این بدان معناست که سیاست های پولی کشورها همچنان باید انبساطی باقی بماند و این سبب تشویق سرمایه گذاران به خرید طلا خواهد شد.»
بازارها در انتظار انتشار صورت مذاکرات نشست ماه گذشته فدرال رزرو هستند تا سرنخ های بیشتری از چشم انداز سیاست آینده این بانک به دست بیاورند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.