یکشنبه, ۱۷ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 7 July , 2024 ساعت ×
عدم صحت اسناد منتشر شده شرکت گهرزمین
23 آبان 1400 - 11:14
شناسه : 20464
شرکت سنگ‌آهن گهرزمین در خصوص اسناد فساد منتشر شده در فضای مجازی اطلاعیه‌ای صادر کرد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی شرکت گهرزمین
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، نظر به اینکه اخیرا مطلبی در فضای مجازی تحت عنوان انتشار اسناد فساد در شرکت سنگ‌آهن گهرزمین منتشر شده است، بدین‌وسیله به استحضار سهامداران محترم و عزیزانی که مطلب منتشره را مطالعه نموده‌اند می‌رساند:

  1. شرکت گهرزمین طی مناقصه و با قراردادی پنج ساله عملیات استخراج معدن را به پیمانکار واگذار نموده است.
  2. حجم عملیات سالانه و نرخ واحد برداشت در قرارداد مشخص و در قرارداد به صراحت قید شده که در صورت عدم توان پیمانکار در برداشت حجم سالانه، مشمول جریمه خواهد بود.
  3. طبق شرایط قرارداد، ۲۰ درصد مبلغ سالانه قرارداد به عنوان پیش پرداخت قراردادی به پیمانکار تعلق می‌گیرد تا به صلاحدید برای تجهیز، هزینه‌های جاری و… هزینه نماید. مبلغ پیش پرداخت از صورت وضعیت‌های وی مستهلک می‌شود.
  4. از آنجایی که طبق گزارش مشاور، لازمه تداوم کار معدن برداشت حدود یکصد میلیون تن باطله علاوه بر حجم قراردادی است، هییت‌مدیره شرکت مصوب می‌نماید پیش پرداخت قراردادی صرفا جهت نوسازی و افزایش ماشین‌آلات و در راستای برداشت عقب ماندگی سنوات قبل هزینه شود و پیمانکار اجازه هزینه کرد در بخش‌های دیگر را ندارد و جهت کنترل این مهم از حساب مشترک استفاده شود.

ضمنا ماشین‌آلات متعلق به کارفرما براساس نظریه کارشناس رسمی دادگستری در اختیار پیمانکار قرار گرفته و هزینه مربوطه از صورت وضعیت‌های پیمانکار کسر می‌شود.

با عرض مراتب فوق و اشاره به این مهم که اقدامات انجام شده در جهت صرفه و صلاح شرکت و طبق شرایط قراردادی و منطبق با مجوزهای صادره است، لذا مطلب درج شده از مصادیق نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی بوده و بلافاصله پس از نشر مطلب موضوع به مراجع قضایی جهت رسیدگی فوری ارجاع داده شده است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.