چهارشنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۲ Wednesday, 31 May , 2023 ساعت ×
عدم معامله طلا طی هفته جاری
04 دی 1400 - 12:50
شناسه : 22174
براساس گزارش‌های منتشر شده، خوش‌بینی در فضای بازار طلا طی آستانه تعطیلات کریسمس که این فلز ارزشمند بالای یک هزار و ۸۰۰ دلار صعود کرد، قوی بود، اما توصیه تحلیلگران این است که اگر مجبور نیستند هفته جاری معامله نکنید.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، اکثر تحلیلگران وال استریت خاطرنشان کردند که طلا دوره فصلی قوی را شروع می‌کند، اما دو هفته آینده به دلیل حجم اندک معاملات، نوسان فوق‌العاده بالایی وجود خواهد داشت. بسیاری از شرکت‌ها در حال حاضر دفاترشان را پیش از تعطیلات سال نو برای امسال بسته‌اند.

حجم اندک معاملات در نرخ مشارکت پایین در نظرسنجی این هفته کیتکونیوز منعکس شد. در نظرسنجی کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت ۱۳ نفر شرکت کردند که از میان آن‌ها ۹ نفر معادل ۶۹ درصد به افزایش قیمت طلا رای دادند و دو نفر معادل ۱۵ درصد کاهش قیمت را پیش‌بینی کردند و به همین میزان نظری نداشتند.

در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه‌گذاران خُرد، ۶۳۸ نفر شرکت کردند که از میان آن‌ها ۳۴۳ نفر معادل ۵۴ درصد به افزایش قیمت طلا و ۱۳۴ نفر معادل ۲۱ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند در حالی که ۱۶۱ نفر معادل ۲۵ درصد نظری نداشتند.

تداوم خوش‌بینی به روند افزایشی قیمت طلا در حالی مشاهده شد که این فلز ارزشمند معاملات هفته گذشته را در بالای یک هزار و ۸۰۰ دلار به پایان رساند و نسبتا در مقایسه با هفته پیش از آن تغییری نداشت. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا روز پنجشنبه با ۹ دلار و ۵۰ سنت معادل ۰.۵ درصد افزایش، در ۱۸۱۱ دلار و ۷۰ سنت بسته شد.

اکثر تحلیلگران به طلا در کوتاه مدت خوش‌بین هستند، زیرا ماه دسامبر و نخستین ماه‌های سال نو از نظر فصلی دوره‌های قوی برای این فلز ارزشمند هستند.

فیلیپ استرایبل استراتژیست ارشد بازار در شرکت بلو لاین فیوچرز، اظهار داشت: در ۹ سال از ۱۰ سال گذشته می‌توانستید با خرید طلا در آخرین روز معامله پیش از کریسمس و فروش آن تا ۱۱ ماه ژانویه سود کنید. همیشه ابهام زیادی در ابتدای سال وجود دارد، بنابراین شاید سرمایه‌گذاران احساس راحتی بیشتری می‌کنند که طلای بیشتری را نگه دارند.

همراه با عوامل فصلی مثبت، تحلیلگران همچنین به دلیل بهبود دورنمای فنی طلا که بالای یک هزار و ۸۰۰ دلار را حفظ کرده است، به این فلز ارزشمند خوش‌بین هستند. با این حال از نظر بعضی تحلیلگران طلا باید مقاومت در سطح ۱۸۱۵ دلار و سطح مقاومت بلندمدت در ۱۸۳۵ دلار را بشکند، اما همه تحلیلگران به طلا در کوتاه مدت خوش‌بین نیستند.

دیوید میدن تحلیلگر بازار شرکت اکوئیتی کیپتال، گفت: اگرچه طلا فضا برای صعود ملایم در هفته جاری دارد، اما با قوی ماندن دلار، خوش‌بین بودن دشوار است. دلار به بالاتر از رکورد ماه نوامبر صعود نکرده است، اما همچنان در مسیر صعودی قرار دارد و این مسئله روی قیمت طلا تاثیر منفی می‌گذارد. وقتی که بانک مرکزی آمریکا به دنبال سه دور افزایش نرخ‌های بهره در سال آینده است، مایل نخواهم بود دلار آمریکا را بفروشم.

کریستوفر وِکیو استراتژیست ارشد بازار در شرکت دیلی فارکس هم به کیتکونیوز گفت: درباره طلا در کوتاه مدت نظر خنثی دارد، اما وی نسبت به این فلز ارزشمند خوش بین نیست. طلا فاقد اخبار بنیادینی است که قیمت‌ها را به شکل پایدار بالاتر ببرد. اکنون که فدرال رزرو به دنبال افزایش نرخ‌های بهره در سال آینده است، بازده واقعی باید افزایش پیدا کند و این اتفاق برای قیمت طلا منفی خواهد بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.