شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 18 May , 2024 ساعت ×
عدم واگذاری معادن بدون مزایده
19 تیر 1400 - 14:10
شناسه : 14913
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیسیون معادن را بدون برگزاری مزایده و اهلیت سنجی متقاضیان به افراد واگذار نمی‌کند.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، آقای حجت‌اله فیروزی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره انتشار خبر‌هایی مبنی بر واگذاری دقیقه ۹۰ معادن خارج از ضوابط قانونی، اظهار داشت: از آنجایی که معادن اموال عمومی و انفال بوده و در اختیار دولت است، امکان واگذاری آن بدون برگزاری مزایده وجود ندارد، از سوی دیگر اگر بدون بررسی اهلیت، صلاحیت و توانایی افراد، معادن واگذار شود، موضوع بلاتکلیف بودن ۶ هزار معدن با وجود واگذار شدن آن‌ها دوباره تکرار می‌شود.

وی افزود: واگذاری معادن بدون برگزاری مزایده، موجب می‌شود معادن در اختیار افرادی قرار گیرد که از صلاحیت و توانمندی لازم برخوردار نیستند. در نتیجه کشور می‌تواند از این ظرفیت عظیم بهره‌مند شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازوکار اجرای مزایده مشخص است، گفت: پیشنهادات قیمتی و فنی از جمله مواردی است که در مزایده باید مورد توجه قرار گیرد. به این معنا که در زمینه فنی رزومه فرد، تیم کارشناسی مورداستفاده و… مبنا قرار می‌شود، در واقع قانون تمام این موضوعات را مشخص کرده است.

فیروزی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی زیر بار واگذاری معادن بدون برگزاری مزایده و اهلیت سنجی متقاضیان نمی‌رود، بیان کرد: با طرح سوال از وزیر صنعت، معدن و تجارت تلاش می‌شود که واگذاری معادن در اتاق شیشه‌ای صورت گیرد؛ لذا در صورت نیاز مجموعه‌های نظارتی نیز باید به موضوع ورود کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: روش کنونی که برای واگذاری معادن در نظر گرفته شده است، خلاف رویه بوده و علمی نیست، واگذاری معادن خارج از ضوابط قانونی و براساس اولویت ثبت‌نام منطقی و کمیسیون صنایع و معادن به این موضوع ورود خواهد کرد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.