جمعه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 7 June , 2024 ساعت ×
عرضه اولیه هلدینگ غدیر در بهمن‌ماه انجام می‌شود
28 دی 1400 - 13:51
شناسه : 23265
صبح روز گذشته مورخ 27 دی‌ماه سال 1400 مجمع شرکت هلدینگ صنعتی و معدنی غدیر با حضور صددرصدی سهامداران و مدیرعامل شرکت تشکیل شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی هلدینگ غدیر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، ابوتراب فاضل مدیرعامل هلدینگ بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر در مجمع شرکت، اظهار داشت: ان ای وی شرکت ۶۳ هزار میلیارد تومان است که به ازای هر سهم ۴۸ هزار و ۶۴۰ ریال خواهد بود. البته بهمن‌ماه سال جاری احتمالا زمان عرضه اولیه این هلدینگ است.

وی افزود: نیاز به افزایش سرمایه برای هلدینگ وجود دارد. لذا در این راستا افزایش ۲ درصدی قیمت فروش کلوخه به شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر انجام شد. همچنین با حمایت غدیر اخذ مجوز از سازمان بورس جهت انتقال ۱۸.۹ سهام به نام هلدینگ صورت گرفت و در این مجمع به ازای هر سهم ۱۴۷ تومان سود تقسیم شد. علاوه بر این در مجمع اعلام شد انتشار اوراق اجاره فولاد غدیر ایرانیان مجوز سازمان بورس را دریافت کرده است.

مدیرعامل هلدینگ بین‌الملی صنایع و معادن غدیر در مجمع امروز، گفت: بهمن ماه جاری احتمالا زمان عرضه اولیه این هلدینگ است و با توجه به پروژه‌های پیش رو نیاز به افزایش سرمایه برای هلدینگ وجود دارد.

فاضل بیان کرد: کسب امتیاز بهره‌برداری از معادن چهارگانه مس سمنان، برنده شدن در مزایده فسفات چرام استان کهگیلویه و بویراحمد، برنده شدن در مزایده معدن سنگ‌آهن گزستان استان یزد، برنده شدن در مزایده معدن طلای خونیک استان خراسان جنوبی، احیا پروژه طلا جنگ سر استان آذربایجان غربی از دیگر دستاورد‌های شرکت است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شرکت بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر یک هلدینگ بوده، مناسب‌ترین روش برای تعیین ارزش منصفانه، روش خالص ارزش روز دارایی‌ها NAV  است. براساس محاسبات صورت گرفته خالص ارزش روز دارایی‌های شرکت بالغ بر ۶٣٢ هزار میلیارد ریال تخمین زده می‌شود و NAV هر سهم آن ۶۴٠,۴٨ ریـال اسـت تا پروژه‌های شمش آلومینیوم شرکت آلومینیوم جنوب، کنسانتره خـط ٣ شرکت گهرزمین و افزایش ظرفیت ١٠٠ هزارتنی شرکت فولاد شاهرود، به بهره‌برداری رسیده‌اند.

 طرح غدیر نی ریز تا خرداد ۱۴۰۱

مدیرعامل هلدینگ بین‌الملی صنایع و معادن غدیر با اشاره به اقدامات سرمایه‌گذاری شرکت، اذعان داشت: اقدام جهت احداث کارخانه فولادسازی با ظرفیت یک میلیون تن در سال در قالب شرکت فولاد غدیر نی ریز که تا پایان خردادماه ١۴٠١ به بهره‌برداری می‌رسد. همچنین اقدام جهت احداث کارخانه تولید فولاد آلیاژی با ظرفیت یک میلیون تن در سال در قالب شرکت فولاد آلیاژی ایران که تا پایان سال مالی ١۴٠١ به بهره‌برداری خواهد رسید.

فاضل تصریح کرد: اقدام جهت احداث کارخانه تولید کلاف در قالب شرکت فولاد آلیاژی ایران به ظرفیت۴٠٠ هزار تن در سال و مشارکت در طرح تولید الکترود گرافیتی در قالب شرکت توسعه بین‌الملل صنعت پارس با همکاری شرکت‌های معدنی و صنعتی چادرملو، توسعه آهن و فولاد گل‌گهر و جهان فولاد سیرجان به ظرفیت٣٠ هزار تن در سال و مشارکت درطرح تولید ممبران  آب شیرین‌کن با شرکت معدنی وصنعتی چادرملو در قالب شرکت پارس آوین تراوا به ظرفیت۵٠ هزار ماژول در سال و اقدام جهت تولید انبوه الکتروموتورهای PM به عنوان یک طرح ملی و استراتژیک از دیگر برنامه‌های سرمایه‌گذاری شرکت است.

وی یادآور شد: از دیگر اقدامات شرکت  اخذ پذیرش سهام هلدینگ در بازار دوم بورس با نماد «وکغدیر»کـه پیش‌بینی می‌شود منابعی نزدیک بـه یکصد هزار میلیارد ریال عاید شرکت سرمایه‌گذاری غدیر و مجموعه ساتا شد و احتمالا در بهمن‌ماه این شرکت عرضه اولیه خواهد داشت.

مهمترین برنامه‌های آتی

مدیرعامل هلدینگ بین‌الملی صنایع و معادن غدیر در مورد برنامه‌های آینده شرکت، عنوان کرد: کسب کرسی هییت‌مدیره در شرکت‌های بزرگ معدنی و فلزی با ورود به سرمایه‌گذاری‌های استانی، اخذ پذیرش شرکت فولاد غدیر نی ریز در بازار فرابورس ایران، اخذ پذیرش محصول شرکت زاگرس مس‌سازان در بورس کالای ایران، انتشار ۱۰ هزار میلیارد ریال اوراق مرابحه جهت تامین مالی شرکت فولاد غدیر نی ریز، انتشار ۱۰ هزار میلیارد ریال اوراق سلف موازی استاندارد جهت تامین مالی شرکت صنایع آلومینیوم جنوب، شرکت در مزایده معدن سنگ‌آهن صاحب سقز استان کردستان از برنامه‌های شرکت است.

فاضل در پایان خاطرنشان کرد: ورود به حوزه اکتشاف و استحصال لیتیوم به عنوان فلز قرن، ورود به کنسرسیوم ایمواسکو به منظور مشارکت در طرح ملی نمک‌زدایی و انتقال آب دریای عمان در کنار شرکت‌های بزرگی نظیر فولادمبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی گل‌گهر، شرکت ملی صنایع مس‌سازان، گهرزمین، معدنی و صنعتی چادرملو و فولاد خراسان با هدف تامین پایدار آب شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ، ایجاد و تجهیز شرکت تخصصی در حوزه حفاری معدنی، مشارکت در تولید فروسیلیسیوم در منطقه گناباد آتین معدنی، مشارکت در تولید فروسیلیکو منگنز در منطقه آذربایجان به همراه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، مشارکت در تولید ورق‌های الکتریکی با مشارکت شرکت‌های سرمایه‌گذاری صدرتامین و ذوب‌آهن اصفهان از دیگر برنامه‌های این هلدینگ به شمار می‌آید.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.