چهارشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 12 June , 2024 ساعت ×
عرضه تمام زنجیره فولاد در بورس امضاهای طلایی را حذف می‌کند
24 آذر 1399 - 5:54
شناسه : 3244
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید با عرضه تمام زنجیره فولاد در بورس امضاهای طلایی حذف شده و قاعده اصولی بر بازار حاکم می‌شود.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، روح اله ایزدخواه عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگویی درباره ساماندهی بازار فولاد، گفت: کمیسیون صنایع و معادن در طرح تولید و توسعه پایدار زنجیره فولاد، تولیدکنندگان را ملزم کرده تا تمامی محصولات زنجیره فولاد را در بورس عرضه کنند که این روند موجب افزایش شفافیت و تنظیم گری بیشتر در زنجیره می‌شود.
نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایط کنونی که تنها بخشی از فولاد در بورس عرضه می شود بازار دوگانه ایجاد شده و به نوسانات بازار دامن زده می‌شود.
وی با بیان اینکه براساس طرح کمیسیون صنایع مجلس، صادرات فولاد منوط به مازاد عرضه بر تقاضا است، اضافه کرد: با عرضه تمام زنجیره فولاد در بورس امضاهای طلایی حذف شده و قاعده اصولی بر بازار حاکم می‌شود.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به حذف معافیت مالیاتی از صادرات فولاد، ادامه داد: از آنجا که فولاد بدون لحاظ مشوق نیز در بازار هدف متقاضی دارد، می توان با حذف معافیت مالیاتی از فرآیند صادرات، از خام فروشی جلوگیری کرد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: هرچند شرکت های بزرگ تولیدکننده فولاد سود کمتری از شفاف سازی می برند، با اصلاح زنجیره فولاد مخالف هستند زیرا تنظیم گری از سودهای باد آورده جلوگیری می‌کند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.